Eismas

2018.04.05 10:28

Kodėl automobilis naudoja daug degalų?

taisauautomobili.lt2018.04.05 10:28

Padidėjusios automobilio degalų sąnaudos gali būti automobilio variklio bei kitos įrangos nusidėvėjimo ženklas. Automobilis yra sudėtinga techninė sistema, kurioje priežasčių ir lemiančių veiksnių tinklas yra gana tankus ir jį profesionaliai išnarplioti gali tik įgudęs specialistas, rašoma tinklaraštyje taisauautomobili.lt.

Vis tik iš karto skubėti į autoservisą nėra reikalo. Kai kuriuos dalykus galite patikrinti patys, stebėdami, ar jie turi reikšmingos įtakos kuro sunaudojimo duomenims tam pačiam įveiktam atstumui. Vairuotojo elgesys su automobiliu, vairavimo ypatumai, priežiūra yra taip pat labai svarbus įtakos veiksnys tiek dyzelinių, tiek benzininių variklių kuro sąnaudoms.

Štai atsakymai, kodėl automobilis gali naudoti daug kuro:

Šildymo sistemos naudojimas. Kai įjungiate šildymo sistemą, ji pradeda naudoti variklio šilumą, todėl didėja kuro sąnaudos. Todėl patartina šildymo sistemą jungti tik gerokai pašilus automobiliui ar jam jau važiuojant.

Staigus pagreitėjimas ir stabdymas. Degalų sąnaudas galėsite sumažinti išmokdami nuosekliai pagreitėti ir taip pat neskubėdami stabdyti. Didelės apkrovos norint staigiai išvystyti greitį ar sustoti taip pat didina suvartojamą degalų kiekį.

Važiavimo greitis. Jei pasirinksite nuosaikesnį greitį ir nespausite akseleratoriaus pedalo iki dugno, ypač greitkeliuose, tai taip pat padės taupyti ir ekonomiškiau naudoti degalus. Tai nereiškia, kad turite važiuoti specialiai žemomis pavaromis. Tai reiškia, kad reiktų stengtis vairuoti leistinu greičiu, o kur greitis leidžiamas didesnis, rinktumėtės ne maksimalią jo normą, o tą, ties kuria pagal gamintojo nurodymus jūsų automobilis patirtų mažiausius nuostolius.

Pagal automobilio modelio rekomendacijas pripūstos padangos. Neabejoju, kad esate pastebėję, jog pajudėjus nuo degalinės su pripūstomis padangomis, ypač jei slėgis prieš tai buvo nukritęs iki maždaug 1.5 atmosferos, pajautėte, kad automobilis tarsi įgyjo daugiau galios. O iš tiesų kietesnės padangos mažina padangų trinį į kelio dangą ir jam reikia mažiau galios judėjimui. Tai reiškia, kad jis tuo pačiu suvartoja mažiau kuro.

Kondicionieriaus naudojimas. Kai kurie specialistai teigia, kad nuolatinis kondicionieriaus naudojimas gali lemti 20 proc. didesnes kuro sąnaudas. Tai įtaisas, kuriam reikia ypač daug energijos, o ji automobilyje gaunama būtent iš kuro.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.