Naujienų srautas

Eismas2018.04.04 15:23

Kiek reikia pripūsti oro į automobilio padangas?

taisauautomobili.lt 2018.04.04 15:23

Netinkamas oro slėgis automobilio padangose gali iššaukti daug įvairių neigiamų šalutinių efektų: padidėti sunaudojamo kuro kiekis, atsirasti pakitimų pakaboje, kaisti ir greičiau dėvėtis padangos, rašoma tinklaraštyje taisauautomobili.lt.

Todėl labai svarbu bent kartą į mėnesį patikrinti oro slėgio duomenis jūsų automobilio ratuose. Tačiau kaip sužinoti, kiek konkrečiai reikia oro pripūsti būtent į jūsų transporto priemonės padangas?

Yra du pagrindiniai būdai išsiaiškinti jūsų automobilio modelio gamintojo reikalavimus padangų oro slėgiui, atmetus galimybę: jei automobilis naujas – pasiskaityti ir išsiaiškinti šią informaciją vartotojo vadove bei naršymą internete, kuriame duomenų patikimumas ne visuomet yra garantuotas.

  • Atsižvelgiant į tai, kad daugelis automobilių naudoja ne pirmą ir ne antrą padangų komplektą, pirmiausia reikėtų pasidomėti pačios padangos techninėmis savybėmis. Ant kiekvienos iš jų išorinės pusės galite rasti daug naudingos informacijos, taip pat ir nurodymus, koks turėtų būti oro slėgis.

    Dažniausiai greta vienas kito būna šie užrašai: max press (maksimalus leidžiamas slėgis) ir max load (maksimali svorio akrova padangoms). Turite akreipti dėmesį į skaičių, nurodytą ties max press užrašu. Metrinę matavimo sistemą naudojančiose šalyse slėgis matuojamas kilo paskaliais, taigi turite matyti skaičių, tarkime 340 kPa. Greta būna nurodytas ir ne metrinę matavimo sistemą taikančiose šalyse naudojamas dydis, išreiškiamas psi (pounds per square), svarais į kvadratinį colį.
     
  • Kartais padangų gamintojas nenurodo šių duomenų, todėl kitas būdas patikrinti oro slėgio ratuose reikalavimus yra specialus lipdukas ant vairuotojo durelių rėmo vidinės pusės. Atidarykite dureles ir ieškokite šio informacinios lipduko. Jame taip pat bus informacija autoserviso mechanikui, kaip, tarkime, turi būti teisingai išdėstyti ratų diskai su oro slėgio davikliais, kad kompiuteris gautų teisingus duomenis. Labai dažnai mechanikai pamiršta į tai atkreipti dėmesį.

Nesvarbu, koks jūsų padangos plotis, profilis ar dydis priklausantis nuo ratlankio skersmens (tarkime R16, R17 ar R18). Visuomet žiūrėkite, ką rekomenduoja gamintojas ir kokią informaciją jis pateikia ant pačios padangos, nes kai kurių padangų minėti techniniai duomenys gali sutapti, bet gamybai gali būti panaudota skirtingos kategorijos ir minkštumo guma, todėl rekomenduotinas slėgis skirsis iš esmės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi