Eismas

2018.04.03 11:27

Naudotas E klasės „Mercedes-Benz“: jam nebaisūs net pusė milijono kilometrų

15min.lt2018.04.03 11:27

Trečios kartos „Mercedes-Benz“ E klasė automobilių rinkoje debiutavo 2002 metais. Tai – taip vadinamo „keturakio“ įpėdinis, priekinėje savo dalyje taip pat išlaikęs šį skiriamąjį bruožą – keturis atskirus ovalo formos žibintus.

Su šio modelio sedanais bei universalais vokiečiai nusitaikė į didesnius atlyginimus uždirbančias šeimas. Tai prabangus, kokybiškai surinktas automobilis, sudarantis gerą ilgaamžiškumo įspūdį. Nauji tokie modeliai buvo brangūs, todėl kaip ir „Audi A6“ bei 5 serijos BMW, E klasė labiausiai paplito Vokietijoje.

Tai didelis automobilis, tiek savo gabaritais, tiek salonu užsimenantis apie privalumus ilgesnėse kelionėse. Iš tiesų geriausiai 3-ios kartos E klasės modeliai atsiskleidžia būtent užmiesčio keliuose.

Kokybiškai nuo išorinio pasaulio izoliuotas salonas nepraleidžia nei variklio, nei vėjo, nei padangų keliamo triukšmo. Patogiai suprojektuotas salonas leis susikurti kone tobulą vairavimo poziciją. Keliauti tolimus atstumus šiuo automobiliu bus grynas malonumas.

„Mercedes“, pažymėtas kodais W211 arba S211

2002-2009 metais gaminti E klasės modeliai dar žymimi kodiniais W211 arba S211 pavadinimais. Gamintojas šiuos automobilius atnaujino 2006 metais, nes pastebėjo, kad šiame „Premium“ segmente konkurencija per daug sudėtinga.

Vokiečiai privalėjo praturtinti standartinę E klasės įrangą bei išspręsti kilusias technines problemas.

Šiuos sedanus arba universalus galima įsigyti su aibe skirtingų variklių. Ieškantys ekonomiškų versijų gali dairytis į silpnesniais, dyzeliniais varikliais varomus E klasės modelius, tačiau šiuos automobilius galima įsigyti ir su itin galingomis benzininėmis jėgainėmis.

Vidutinė rinkos kaina labai priklauso nuo perkamo automobilio būklės – geriausią įrangą ir galingą variklį turintys modeliai gali būti labai brangūs, tuo tarpu neprižiūrėtą E klasės „Mercedes-Benz“ su didele rida galima įsigyti ir labai pigiai. Visgi tikėtina, kad pastarąjį variantą išlaikyti bus labai brangu.

Portale Autoplius.lt parduodama apie 400 trečios kartos E klasės „Mercedes-Benz“ modelių. Tvirtai ir kokybiškai surinkti E klasės modeliai kartais gali būti geru pasirinkimu ir po pusės milijono kilometrų. Visgi renkantis tokį automobilį būtina kuo atidžiau jį patikrinti.

2002-2009 metų E klasės „Mercedes-Benz“ privalumai:

• Salone panaudotos aukštos kokybės medžiagos.

• Patogus ilgose kelionėse, puiki garso izoliacija.

• Plati variklių gama, gera įranga.

• Talpi (labai gili) bagažinė.

Automobilio trūkumai:

• Kėbulas neatsparus korozijai.

• Dažnai išsidėvi įvairūs sailenblokai.

• Dažnai prasiskverbia skysčiai iš variklio skyriaus.

• Ankstyvuose modeliuose brangus stabdžių sistemos remontas.

Svarbu atkreipti dėmesį į šiuos punktus:

• Renkantis tokį automobilį kruopščiai patikrinti, ar veikia visos elektroninės sistemos.

• Naudoti E klasės modeliai nuvertėja labai lėtai.

• Modeliai su galiniais varančiais ratais valdosi smagiau nei su visų varančiųjų ratų sistema „4MATIC“.

Autoplius.lt naudoto automobilio apžvalga: 2002-2009 metų E klasės „Mercedes-Benz“:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.