Naujienų srautas

Eismas2018.03.27 08:33

Niujorko automobilių parodoje – elektrinis supergreitis

Prieš šį penktadienį prasidėsiančią Niujorko automobilių parodą didieji automobilių gamintojai suskubo rengti naujausių modelių pristatymus. Vieni originaliausių – supermodernūs automobiliai su elektros varikliais, kuriems net „Lamborghini“ jau pralaimi pagal įsibėgėjimą iki 100 kilometro.

Naujasis „Jaguar I-Pace“ Niujorko automobilių šou demonstruotas Holivudo aktoriaus Anselio Elgorto. Tiesa, šį kartą tai buvo gana tylus pasivažinėjimas, nes tai yra pirmasis visiškai elektrinis „Jaguar“ automobilis.

Atrodo, kad greitų automobilių gamintojai pagaliau rimtai pradėjo žiūrėti į elektrines mašinas, nes jos iš principo greitesnės už varomas vidaus degimo varikliais, nes elektrinis motoras iškart pradeda sukti ratus visa jėga.

Naujas superautomobilių madas jau buvo galima pamatyti neseniai surengtoje Ženevos autoparodoje. Ten net „Seat“ kompanija pristatė „E-racer“, kuris iki 100 kilometro įsibėgėja per 3,2 sekundės, vos viena dešimtąja sekundės lėčiau už naująjį „Lamborghini Huracan“.

Bet net italams bus sunku varžytis su kroatų kompanijos „Rimac“ sukurtu automobiliu, pavadintu „Concept Two“. Keturi jo elektriniai varikliai turi beveik 2000 arklio galių. Šis automobilis įsibėgėja iki 100 kilometrų mažiau kaip per dvi sekundes. Kol kas lamborginiai ir poršai vis dar yra pigesni, bet jų kūrėjai jau dabar kalba, kad bent jau benzininio variklio riaumojimo joks elektrinis supermonstras niekada neturės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi