Eismas

2022.01.14 22:34

Išgėrę už vairo sėda net su mažamečiais vaikais – kovoje prieš tokius vairuotojus policija sukūrė specialų žemėlapį

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2022.01.14 22:34

Nėra savaitės, kad policijos pareigūnai nerengtų reidų, per kuriuos tikrinamas vairuotojų blaivumas. Kauno policija skelbia miesto ir rajono žemėlapius, juose – neblaivių vairuotojų sukelti eismo įvykiai ir per reidus nustatytų neblaivių vairuotojų skaičiai.

Policijos reidas Kauno rajone. Stabdomi visi automobiliai.

„Prašom pūstelėt, ačiū, sekundėlę luktelėkit“, – pasitinka pareigūnas. Taip nustatytas pirmas neblaivus vairuotojas. Pripūtė daugiau kaip pusę promilės, po 15 minučių – skaičiai dar didesni.

– Negėriau visai.

– Visai negėrėt? Bet kažkiek pripūtėt.

– Ne, čia nuo skalavimo skysčio.

Kaune sudaryti neblaivių vairuotojų žemėlapiai: pernai Kauno apskrityje išaiškinti 1906 neblaivūs vairuotojai

Policijos pareigūnai sako, kad dažniausiai neblaivūs vairuotojai gailisi, daugelis teisinasi išgėrę vos bokalą alaus. Pasitaiko ir tokių, kurie įpūtę tris promiles net negali paeiti ir nesupranta, kur yra.

„Šeima važiuoja, gale du mažamečiai vaikai, žmona sėdi keleivio vietoje, vyriškis vairuoja. Vyriškį patikrinus, vyriškiui buvo nustatytas neblaivumas arti vienos promilės ir paklausus, ar moteriškė taip pat vartojus alkoholį, nurodė ne. Paklausus, kodėl nevairuoja, atsakymas buvo trumpas, kad turiu vairuotojo pažymėjimą, bet mažai vairavimo patirties“, – pasakoja policijos pareigūnas Edvardas Kazlauskas.

Pernai Kauno apskrityje išaiškinta 1906 neblaivūs vairuotojai, iš jų – 66 sukėlė eismo įvykius. Per 2020-uosius tokių vairuotojų buvo mažiau, tačiau neblaivių vairuotojų sukeltų eismo įvykių – maždaug trečdaliu daugiau.

Pareigūnai reidus, kuriuose tikrina vairuotojų blaivumą, rengia kiekvieną savaitę ir po kelis kartus. Per tą savaitę vien Kauno apskrityje apie trys dešimtys vairuotojų įkliūva neblaivūs.

Kauno policija sudarė neblaivių vairuotojų mieste ir rajone žemėlapius. Juose – neblaivių vairuotojų sukelti eismo įvykiai ir tose vietose arba šalia jų per reidus nustatytų neblaivių vairuotojų skaičius.

„Tai, sakykime, galime kalbėti apie tas vietas, kur yra išvažiavimai iš miestų, įvažiavimai, kitos tokios vietos, kur stengiasi neblaivus vairuotojas apvažiuoti tam tikras vietas. Yra gudrumai, kur vairuotojai galvoja, kad ten bus mažesnė tikimybė būt pastebėtiems arba sustabdytiems policijos pareigūnų“, – nurodo Kauno kelių policijos valdybos viršininkas Vigintas Lukošius.

Pasak policijos pareigūnų, tokie duomenys padeda kryptingiau dirbt rengiant reidus ir jie bus nuolatos atnaujinami.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt