Eismas

2021.12.06 15:12

Naujovė vairuotojams: nuo Naujųjų keičiasi reikalavimai vaistinėlėms, neįvykdžiusiems gresia baudos

Eglė Girdenytė, LRT.lt2021.12.06 15:12

Jau nuo sausio 1-osios vairuotojų laukia ne tik visa puokštė Kelių eismo taisyklių pakeitimų, tačiau ir dar viena naujovė – naujos sudėties privaloma vaistinėlė vairuotojams.

Tam, kad iškart po Naujųjų pirmosios pagalbos vaistinėlė atitiktų keliamus reikalavimus, joje turėtų atsirasti papildomų priemonių. Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnybos specialistė Dominyka Kievinaitė informavo, kad vaistinėlės sudėtis papildoma spaudžiamuoju tvarsčiu, ledo maišeliais, turniketais ir vienkartine veido kauke, skirta gaivinti – atlikti dirbtinį kvėpavimą.

Ministerijos atstovė atkreipia dėmesį, kad ne visais atvejais vairuotojams reikės naujos vaistinėlės, mat kai kuriems užteks turimą vaistinėlę papildyti trūkstamomis priemonėmis.

„Vairuotojai turi įsigyti naujos sudėties pirmosios pagalbos rinkinį arba, jei pirmosios pagalbos rinkinys atnaujintas ne anksčiau kaip 2019 m. sausio 1 d., pasipildyti 2 vienetais turniketų (skirtų stipriam kraujavimui stabdyti – LRT)“, – sakė D. Kievinaitė.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė taip pat nurodė, kad tokių pokyčių nuspręsta imtis, nes pirmosios pagalbos rinkinys nebuvo keistas nuo 2003 metų. Anot jos, per tiek metų pasikeitė pirmosios pagalbos teikimo principai, tad nuspręsta šiuos rinkinius atnaujinti.

„Naujosios pagalbos rinkinys buvo pakeistas bendradarbiaujant su greitosios medicinos pagalbos atstovais, jie dažniausiai yra pirmieji medikai, atvykę į įvykio vietą“, – komentavo ministerijos atstovė.

Tiesa, toks pokytis vairuotojus privers plačiau atverti pinigines. Nors ministerijos atstovė teigė, kad įvardyti kainų negali, vaistinėse vienas turniketas kainuoja apie 13 eurų, tad norintiesiems tik pasipildyti vaistinėlę papildomai reikės išleisti ne mažiau kaip 26 eurus, mat reikalingi 2 šios priemonės vienetai. Tiems, kuriems prireiks visiškai naujos papildytos sudėties vaistinėlės, taip pat teks sumokėti daugiau, mat jos kaina svyruoja apie 30–40 eurų.

Trūkumas – nedidelis, tačiau numatyta bauda

Techninių apžiūrų įmones vienijančios asociacijos „Transeksta“ komunikacijos vadovas Renaldas Gabartas teigė, kad tiems, kurie po sausio 1 d. į techninę apžiūrą atvyks turėdami senos sudėties vaistinėlę, techninės apžiūros lape bus pažymimas nedidelis trūkumas, o norintys to išvengti galės vaistinėlę atsinaujinti ir vietoje.

„Jei vairuotojas vaistinėlės neturi arba joje trūksta privalomų sudedamųjų dalių, tai žymima kaip nedidelis trūkumas. Žinoma, visose techninių apžiūrų centrų kasose galima įsigyti tiek vaistinėlę, tiek gesintuvą ar avarinio sustojimo ženklą, tad šio trūkumo galima išvengti ir iš anksto jo nepašalinus. Na, o jei vairuotojas vietoje šios problemos neišsprendžia, jis prisiima įsipareigojimą išvykęs iš techninės apžiūros centro kuo greičiau šį trūkumą pašalinti“, – komentavo R. Gabartas.

Žinoma, už tokį trūkumą numatyta ir administracinė atsakomybė. Už vaistinėlės neturėjimą ar jos sudedamųjų dalių trūkumą vairuotojui pirmą kartą skiriama 5 eurų bauda.

LRT.lt primena, kad šis pakeitimas buvo priimtas dar 2020 m. gruodžio 10 dieną, tada buvo numatyta, kad senos sudėties vaistinėlės gali būti naudojamos iki 2022 m. sausio 1 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt