Eismas

2021.12.03 12:56

Užgriuvus gausesniems krituliams, Kauno rajone kelius nuo sniego vaduoja ūkininkai

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.12.03 12:56

Gausiau pasnigus, Kauno rajono keliuose – ir ūkininkų technika. Rajono savivaldybė sako, kad rajone, kur kaimai nutolę nuo miestų, pasitelkus ūkininkus keliai nuvalomi greičiau.

Kauno rajone Babtų seniūnijoje gyvenantis kartu su tėvu ūkininkaujantis Ignas Koženiauskas nuo ankstaus ryto prie traktoriaus vairo. Pasnigus ūkio technika jau ne pirmus metus naudojama keliams valyti. Iš viso maršrute – daugiau kaip 100 kilometrų seniūnijos kelių.

Panorama. Dėl 14-os pasienyje rastų migrantų pradėtas tyrimas: galimai buvo pažeistos vaikų teisės (su vertimu į gestų k.)

„Ryte buvo jau tikrai ganėtinai ne mažas sniego sluoksnis, kai atvažiavau valyti, mašinos buvo išvažinėję keliukus ir danga nebuvo labai gera važiuoti“, – sako agronomas Ignas Koženiauskas.

Sutartis su ūkininkais dėl vietinės reikšmės kelių valymo sudaro seniūnai. Anot jų, šalia gyvenančių ūkininkų pagalba keliai nuvalomi greičiau.

„Operatyvumas, nes dauguma atvejų, jei kažkokios firmelės turi ne vieną objektą, ne vieną seniūniją, ir išeina problema – aš dar ten turiu nuvažiuoti, dar ten turiu nuvažiuoti... O ūkininkai – vietoje“, – teigia Babtų seniūnas Gediminas Pupinis.

Laukdamas atvežamos duonos savo kiemo takelius valantis Juodonių gyventojas sako – dabartinis sniegas – juokai: „Anksčiau tai būdavo pusnys vos ne su manim lygios, dabar tai – kas čia...“

Tačiau smėlio ar druskos ant kelio galėtų būti ir daugiau: „Su barstymu pernai, užpernai autostradą, būna, pabarsto, jeigu lieka – tai kokį kartą ar du pravažiuoja“.

I. Koženiauskas teigia, kad ūkininkai galėtų ir pabarstyti, įsigyti technikos, tačiau reikėtų didesnio finansavimo.

„Tikrai galėtume tai daryti, investuotume į modernią techniką, jei būtų supratimas iš valstybės, tikrai galėtume tai daryt, bet nėra to, tai tik valom, stumdom kelius“, – sako jis.

„Seniūnai gauna iš biudžeto lėšų tiek kelių barstymui ir valymui, tiek ir vasaros priežiūros žvyrkelių priežiūrai. Jie tuos pinigus naudoja, kaip seniūnas gali susidėlioti biudžetą, taip ir turi tų pinigėlių, nes šitos paslaugos reikalingos žiemos sezono metu, – teigia Kauno r. Kelių ir transporto skyriaus vedėja Gita Kaminskienė.

Dėl nepabarstytų kelių socialiniuose tinkluose gyventojai piktinosi kelias valandas negalėję įveikti slidžių įkalnių Raudondvaryje, Girionyse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt