Eismas

2021.12.02 07:06

Iškritęs gausus sniegas užkimšo sostinės gatves, kelininkai perspėja dėl sudėtingų eismo sąlygų

atnaujinta 09.24
Valentina Gudienė, ELTA, BNS, LRT.lt2021.12.02 07:06

Dėl besitęsiančio snygio, vakarų ir pietvakarių Lietuvoje vietomis pereinančio į šlapdribą, sudėtingos eismo sąlygos ketvirtadienio rytą visoje šalyje, perspėja vairuotojus kelininkai.

Trečiadienio vakare prasidėjęs ir šiuo metu besitęsiantis snygis, vietomis stiprus, pradedant nuo vakarų, pietvakarių, sniego danga padengė visą šalį. Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos slidžios, padengtos prispausto, pažliugusio sniego sluoksniu, vietomis provėžotos, sniego sluoksnis kai kur siekia iki 10 cm. Šiaulių, Radviliškio ir Vilniaus rajonuose eismo sąlygas sunkina plikledis.

„Kelių priežiūros“ darbininkai apsnigtus ir slidžius kelių ruožus valo ir barsto, tačiau dėl snygio kelių dangos greitai vėl padengiamos nauju sniego sluoksniu, todėl Lietuvos automobilių kelių direkcija vairuotojų prašo atsižvelgti į kelio dangos būklę ir meteorologines sąlygas bei rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį.

„Facebook“ grupėje „Reidas Vilniuje“ vairuotojai dalijasi įrašais, kad daugelyje vietų susidarę kamščiai. Nurodoma, kad eismas sulėtėjęs Eišiškių pl. dėl susidūrusių lengvųjų automobilių. Eismo kamščiai formuojasi ir Geležinio vilko, Ozo gatvėse.

Sudėtinga pravažiuoti ir Pilaitės prospektu, pagrindiniais įvažiavimais į Vilnių iš Trakų, Molėtų, Nemenčinės pusių.

Oro temperatūra rytą svyravo nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną daug kur krituliai: lietus, šlapdriba, pereinantys į sniegą. Pietvakarių, pereinančio į vakarų, šiaurės vakarų vėjo gūsiai daug kur sieks 15–20 m/s, pajūryje – 23–25 m/s. Aukščiausia oro temperatūra nuo 2 iki 7 laipsnių šilumos, po pietų temperatūra pradės žemėti, formuosis plikledis.

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis informavo BNS, kad iki aštuntos valandos ryto nuo vidurnakčio policijos prireikė 12-oje eismo įvykių.

Trečiadienį tuo pačiu metu buvo fiksuoti penki eismo įvykiai, o antradienį ir pirmadienį iki dešimtos valandos – atitinkamai 11 ir septyni įvykiai.

Policijos atstovas pabrėžė, kad eismo įvykių, kuriuose policijos neprireikė, galėjo būti ir daugiau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt