Eismas

2021.12.01 15:18

Kad žiema neužkluptų netikėtai, kelininkai praneša: naktį eismo sąlygas sunkins snygis

atnaujinta 17.00
LRT.lt, BNS2021.12.01 15:18

Trečiadienio popietę sostinės kelių priežiūra vykdančios įmonės „Grinda“ atstovai įspėja, kad jei prognozės išsipildys, naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį eismo sąlygas gerokai apsunkins snygis.

Įmonės atstovai socialinio tinklo paskyroje paskelbė: „Orai keičiasi – ruošiamės snygiui“. Anot jų, termometro stulpeliui svyruojant virš arba žemiau 0 laipsnių padalos, reikia laukti sniego.

„Matome artėjantį atšilimą, tad ruošiamės trečiadienio –ketvirtadienio nakties snygiui. Jei prognozės pasiteisins, daugiausia sniego iškris nuo vidurnakčio iki 5 val. Ne naujiena, valysim ir barstysim“, – skelbė „Grindos“ atstovai.

Tiesa, jie taip pat priminė, kad norintys sužinoti, kurie keliai jau barstyti, sniego valytuvus gali sekti internete. Anot jų, pareiktame žemėlapyje galite matyti žalia linija pažymėtus jau nuvalytus ar pabarstytus kelius.

„Ir štai, prašom, dabar žinosite, 1 valandos intervalu, kada ir ką žiema užklumpa netikėtai“, – humoro nestokodami rašė kelininkai.

17 val. kelininkai pranešė, kad naktį laukiama ne tik sniego, bet ir šlapdribos bei lietaus.

Vietomis bus lijundra ir plikledis, pranešė Automobilių kelių direkcija.

Trečiadienio vakare magistraliniai ir intensyviausi krašto keliai drėgni. Mažesnio eismo intensyvumo krašto keliai ir intensyviausi rajoniniai keliai šiaurės ir šiaurės rytų Lietuvoje provėžoti, vietomis padengti pažliugusiu, prispaustu sniegu, slidūs.

Mažo eismo intensyvumo keliai beveik visoje šalyje daugiausia slidūs bei provėžoti, padengti prispausto sniego sluoksniu, tik pajūryje bei pietvakarių Lietuvoje šie keliai daugiausia šlapi.

Bendrovė „Kelių priežiūra“ apsnigtus ir slidžius kelių ruožus valo ir barsto, vairuotojų prašoma rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį ir atkreipti dėmesį į pavojingus kelių ruožus ir sumažinti greitį prieš juos, t. y. sankryžas, miško proskynas, taip pat būti atidžius važiuojant per tiltus ir viadukus.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, naktį pajūryje pietryčių, pereinančio į pietų, pietvakarių vėjo gūsiai sieks 15–18 m/s. Žemiausia oro temperatūra nuo 3 iki 8 laipsnių šalčio, vakariniuose rajonuose vietomis nuo 0 iki 2 laipsnių šalčio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt