Eismas

2021.11.30 08:48

Dar vienas žiemos kirtis vairuotojams – eismą sukaustė spūstys, magistraliniuose keliuose – avarijos

Eglė Girdenytė, LRT.lt2021.11.30 08:48

Nors sinoptikai ir kelininkai dar pirmadienio dieną įspėjo, kad eismo sąlygas sunkins šlapdriba, plikledis ir sniegas, antradienio rytas šalyje vėl prasidėjo avarijomis ir didžiulėmis spūstimis.

Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos specialistė Morta Bičkauskaitė LRT.lt informavo, kad 8 val. spūstys ir viešojo transporto vėlavimai fiksuojami daugelyje sostinės gatvių.

Dėl eismo įvykių kelyje Kaunas-Vilnius nusidriekė didžiulė transporto spūstis

8 val. 30 min. transporto spūstys susidariusios šiose pagrindinėse Vilniaus gatvėse:

• Savanorių pr. link Savanorių - Riovonių g. sankryžos (iš centro);
• Geležinio Vilko g. link Geležinio Vilko–Ukmergės g. sankryžos (į centrą);
• Kareivių g. link Kareivių g.–Žirmūnų g. sankryžos (važiuojant nuo O. Milašiaus g.);
• Pilaitės pr. link Pilaitės pr. — Laisvės pr. sankryžos (į centrą);
• T. Narbuto g. link T. Narbuto g. — Sėlių g. sankryžos (į centrą);
• Laisvės pr. link T.Narbuto g. (nuo Karoliniškių);
• Galvės g. link Galvės–J. Tiškevičiaus g. sankryžos (link centro);
• Ozo g. link Ozo–Gelvonų g. sankryžos (nuo Šeškinės);
• Ozo g. link Kareivių—Kalvarijų—Ozo g. sankryžos;
• Kalvarijų g. link Kareivių—Kalvarijų—Ozo g. sankryžos (į centrą);
• Ukmergės g. link Ukmergės–Geležinio Vilko g. sankryžos;
• Olandų g. link Olandų žiedo;
• Antakalnio g. link Olandų žiedo;
• Juodasis kelias link Juodojo kelio–Tolimosios g. sankryžos (link centro);
• Ukmergės g., nuo M. Lietuvio g.—Ukmergės g. sankryžos (į centrą);
• J. Jasinskio g. link J. Jasinskio g.—Pamėnkalnio g.—V. Kudirkos g. Sankryžos.

Socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Reidas Vilniuje“ vairuotojai taip pat jau nuo ankstaus ryto dalijosi įspėjimais dėl kelio dangos. Vienas vairuotojų dar 5 val. 30 min. skelbė, kad besiruošiantys sėsti prie vairo turėtų būti itin atidūs, mat keliai – labai slidūs

Važiuojantiems magistraliniu keliu Kaunas-Vilnius iššūkiu tapo spūstis nusidriekusi ties Grigiškėmis. Vienas vairuotojų pranešė, kad važiuojant greitkeliu, ties nusukimu Lentvario link, susidūrė 3 automobiliai, o dar už 300 metrų – vilkiko avarija, šis atsitrenkė į kelio atitvarus. Anot vairuotojo, gelbėjimo darbai buvo pradėti dar 7 val. ryte. 9 val. duomenimis, gautais iš eismoinfo.lt svetainės, transporto judėjimo greitis važiuojant nuo Grigiškių pusės Vilniaus link – apie 6 km/val.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistė Loreta Kairienė informavo, kad apie vilkiko avariją pranešta dar 4 val. 31 min. Tumet nurodyta, kad A1 kelyje, ties Grigiškėmis, Baltarusijos pilietis nesuvaldė vilkiko ir atsitrenkė į kelio atitvarus.

Vairuotojai įspėja, kad spūstys jau po 9 val. vis dar driekiasi ir kituose keliuose. Minėtos socialinio tinklo grupės nariai informuoja, kad didžiulė spūstis miesto link susiformavusi senajame Ukmergės kelyje, prieš Bukiškį.

Apie sudėtingas eismo sąlygas, plikledį bei spūstis praneša ir judantys nuo Pagirių, Vilniaus centro link.

Spūsčių neišvengė ir kauniečiai

Kauno miesto savivaldybės administracijos Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius informavo, kad spūstys nusidriekė ir Kauno mieste. Jis pranešė, kad antradienį, rytinio piko metu, apkrautos tradicinės miesto arterijos: centrinėje miesto dalyje esančios Šauklių g., Šv. Gertrūdos bei Birštono g., taip pat Pramonės pr., Taikos pr., R. Kalantos ir T. Masiulio žiedas.

Lietuvos automobilių kelių direkcija praneša, kad sudėtingos eismo sąlygos išlieka rytų ir šiaurės Lietuvoje. Čia valstybinės reikšmės kelių dangos daug kur provėžotos, padengtos pažliugusiu ar prispausto sniego sluoksniu, slidžios. Daugelyje likusių šalies rajonų pagrindinių kelių dangos daug kur šlapios, vietomis provėžotos ir slidžios, mažesnio intensyvumo keliai padengti puraus ar prispausto sniego sluoksniu. AB „Kelių priežiūra“ apsnigtus ir slidžius kelių ruožus valo ir barsto, tačiau vairuotojų prašoma atsižvelgti į kelio dangos būklę ir meteorologines sąlygas bei rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį.

Pietvakarių Lietuvoje valstybinės reikšmės keliai daugiausia drėgni. Šiaurės rytų Lietuvoje bei Ukmergės rajone sninga, kitur be kritulių. Oro temperatūra nuo 1 laipsnio šilumos iki 3 laipsnių šalčio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt