Eismas

2021.11.30 06:43

Antradienio rytą dėl snygio ir plikledžio beveik visoje šalyje eismo sąlygos sudėtingos

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.11.30 06:43

Antradienio rytą beveik visoje šalyje eismo sąlygos sudėtingos dėl buvusio ar besitęsiančio snygio bei pustymo, LRT RADIJUI pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Antradienio rytą, apie 6 val., beveik visuose šalies rajonuose eismo sąlygos sudėtingos dėl snygio, pūstymo, taip pat plikledžio, LRT RADIJUI sako Kelių direkcijos atstovas Linas Kalaušis.

Šiaurės rytų rajonuose sąlygos sudėtingiausios, ten kelio danga provėžota, padengta prispausto, puraus sniego sluoksniu. Jo storis daug kur siekia iki 15 cm, Zarasų rajone – iki 20 cm.

Daugelyje likusių šalies rajonų pagrindinių kelių dangos daug kur provėžotos ir slidžios, padengtos puraus ar prispausto sniego sluoksniu, tik Šilutės ir Vilkaviškio rajonuose magistraliniai, krašto ir rajoniniai keliai išlieka drėgni, vietomis sausi. AB „Kelių priežiūra“ apsnigtus ir slidžius kelių ruožus valo ir barsto, tačiau vairuotojų prašoma atsižvelgti į kelio dangos būklę ir meteorologines sąlygas bei rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį.

Likusioje šalies dalyje pagrindinių kelių dangos daugiausia šlapios, vietomis drėgnos.

Pietryčių, šiaurės rytų bei rytų Lietuvoje snygis, pietiniuose rajonuose mišrūs krituliai, kitur be žymesnių kritulių. Oro temperatūra nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Dieną eismo sąlygas sunkins snygis, pustymas ir plikledis.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną daugelyje rajonų numatomi trumpi krituliai, daugiausia snygis. Daug kur pustys, išliks slidu. Šiaurės vakarų vėjo gūsiai vietomis, daugiausia Rytų Lietuvoje, sieks 15–20 m/s. Aukščiausia oro temperatūra nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt