Eismas

2021.11.30 17:33

Pažliugęs kelias tapo neįveikiamas pas ligonį vykusiems medikams

Dimitrijus Kuprijanovas, rinkosaikste.lt2021.11.30 17:33

Šeštadienio vidurdienį priemiestiniame Kėdainių rajono kaime vyko neeilinė gelbėjimo operacija – ugniagesiai gelbėtojai pas ligonį tempė greitosios medicinos pagalbos automobilį, mat pažliugęs kelias šiems tapo tiesiog neįveikiamas.

Skubėjo pas ligonį

Po vidurdienio greitosios medicinos pagalbos medikai vyko į Kėdainių rajono Janušavos kaimo Gudobelių gatvę. Šioje gatvėje vos kelios sodybos.

Nuo kelio Jonava–Kėdainiai–Šeduva medikai pasuko į Gudobelių gatvę, tačiau jiems pavyko privažiuoti tik iki pirmos sodybos, toliau kelias buvo neišvažiuojamas.

Tuomet medikai pagalbos kreipėsi į ugniagesius gelbėtojus, jie pranešė, kad reikalinga pagalba patekti pas ligonį, o kelias neišvažiuojamas, visur purvas, prilyta.

Teko tempti

Į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai gelbėtojai prie greitosios automobilio prikabino buksyravimo lyną.

Medikų automobilis buvo nutemptas iki pat ligonio namų. Ugniagesiai padėjo ligonį įkelti į greitąją ir partempė ją iki kelio Jonava–Kėdainiai–Šeduva.

Ligonis buvo saugiai pristatytas į gydymo įstaigą.

Klimpsta žiemą

Ugniagesių teigimu, įklimpusius greitosios medicinos pagalbos automobilius dažniau jiems tenka vaduoti žiemą.

Dažnai neišvažiuojamos tampa nedidelių kaimų, sodų bendrijų gatvelės. Tačiau atvejų, kuomet medikų automobiliai įklimpsta purve, būna ir pavasarį bei rudenį.

Tiesa, jie nėra labai dažni – vos vienas kitas. Medikams visuomet į pagalbą atskuba ugniagesiai gelbėtojai.

Lauko keliukas

Kalbinti Gudobelių gatvės gyventojai sakė, kad čia gatvė egzistuoja „tik popieriuose“. Realiai į sodybą, kurioje prireikė medikų pagalbos, automobiliai praktiškai niekad nevažiuoja, mat ten gyvenantys žmonės miestą pasiekia pėsčiomis.

Šiuo metu gatvėje vos dvi sodybos, iki vienos kelias geras, tačiau iki kitos veda kažkas panašaus į lauko keliuką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt