Eismas

2021.11.29 10:24

VRM: netrukus į „Regitros“ direktoriaus kėdę sės naujas vadovas

Eglė Girdenytė, LRT.lt2021.11.29 10:24

Šių metų gegužės mėnesį pradėjus veikti naujai „Regitros“ apskaitos sistemai, kilo tikras chaosas, kurio apsuptyje dar birželio pradžioje iki tol dirbęs „Regitros“ generalinis direktorius Dalius Prevelis pasitraukė iš pareigų. Po šio įvykio beveik pusė metų „Regitra“ dirbo tik su laikinai pareigas einančiu vadovu, tačiau Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad baigiantis lapkričiui jau pradėta naujo vadovo įdarbinimo procedūra.

Vidaus reikalų ministerijos Strateginės komunikacijos skyriaus vedėjas Mindaugas Bajarūnas informavo, kad konkurse generalinio direktoriaus pareigoms užimti dalyvavo 11 pretendentų, nors pradžioje kvalifikacijos reikalavimus atitiko 13 pretendentų. Vis dėlto, po ilgų paieškų pavyko atrinkti ir tinkamiausią kandidatą, tačiau M. Bajarūnas teigė, kad kol kas, kol vyksta įdarbinimo procedūros, jo tapatybės atskleisti negali.

„Šiuo metu vyksta konkursą laimėjusio pretendento priėmimo į pareigas procedūros. Kai bus priimtas sprendimas dėl asmens paskyrimo, apie jo darbo pradžios datą informuosime artimiausiu metu“, – kalbėjo VRM atstovas.

Jis taip pat nurodė, kad visus pretendentus vertino atrankos komisija, sudaryta iš Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Valstybės tarnybos departamento, VšĮ Valdymo koordinavimo centras atstovų.

„Nustatydama vertinimo kriterijus komisija atsižvelgė į pareigybės aprašyme nustatytus reikalavimus, įstaigai keliamus tikslus ir prioritetus, būsimam vadovui keliamus tikslus ir uždavinius. Konkurso metu ieškota į inovatyvius sprendimus orientuoto, organizacijai naudingų pokyčių siekiančio vadovo, gebančio kurti aukšto lygio organizacinę kultūrą, skatinančio darbuotojų motyvaciją ir bendradarbiavimą“, – teigė M. Bajarūnas.

LRT.lt primena, kad anksčiau „Regitros“ generalinio direktoriaus pareigas ėjęs D. Pilvelis, apie pasitraukimą iš pareigų pranešė birželio 2 dieną. Tą dieną tuometinis vadovas teigė, kad tokį sprendimą priėmė reaguodamas į dieną prieš vykusį susitikimą su vidaus reikalų ministre ir vėliau į visai kitokio pobūdžio pasirodžiusią informaciją viešojoje erdvėje.

„Vakarykščio susitikimo su ministre metu aptarėme situaciją, įvedus naująją sistemą, tačiau vėliau per televiziją išgirdau ministrės pastabas, su kuriomis nesutinku. Viso projekto eigoje buvo ne kartą kartota – projekto įgyvendinimui skirtas laikas yra per trumpas. Tuo tarpu viešojoje erdvėje pasirodė ministrės komentarai apie neva įmonės nenorą siekti projekto tikslų. Tokia pozicija labai demotyvuoja visą įmonės darbuotojų komandą ir kenkia įmonės reputacijai. Tai menkina mūsų įmonės atliktus geruosius pokyčius, kartais lenkiančius ir patirtis kitose Europos šalyse. Noriu pabrėžti, kad projektas startavo laiku ir yra toliau vystomas, o pagrindinis tikslas pasiektas – šešėlis keliamas į paviršių“, – birželio pradžioje, kilus sumaiščiai dėl naujos automobilių apskaitos sistemos, kai visoms transporto priemonėms buvo priskiri savininko deklaravimo kodai (SDK), kalbėjo D. Prevelis.

Iki šiol generalinio direktoriaus pareigas laikinai eina generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt