Eismas

2021.11.27 11:27

Gausus snygis ir apgaulinga oro temperatūra Lietuvoje kelia rūpesčius: oro uostuose vėluoja skrydžiai, įspėjama dėl situacijos ir keliuose

atnaujinta 11.30
LRT RADIJAS, LRT.lt2021.11.27 11:27

Dėl sniego ir sudėtingų oro sąlygų šįryt Vilniaus oro uoste vėlavo pakilti keletas lėktuvų, o kai kuriuose šalies regionuose intensyviai tebekrintantis sniegas sunkina eismo sąlygas. Tiesa, gera žinia ta, kad šiek tiek pakilus oro temperatūrai keliuose nebesiformuoja plikledis, bet jo tikimybė vėl gali didėti vakaro valandomis.

Vėlavo skrydžiai

Dėl sudėtingų oro sąlygų šį rytą sutrikimų neišvengta ir šalies oro uostuose. Dalis lėktuvų vėlavo pakilti, užtruko jų paruošimas skrydžiams.

Kai kurie pakilimai į orą buvo atidėti ir iki pusantros valandos.

„Lietuvos oro uostų“ komunikacijos vadovas Marius Zelenius sako, kad šiek tiek ilgiau užtruko paruošti lėktuvus skrydžiui, tačiau didesnių sutrikimų nebuvo.

„Lėktuvai į Amsterdamą, Stokholmą ir Hurgadą vėlavo apie pusantros valandos. Tuomet dar vienas skrydis į pastarąjį miestą vėlavo iki valandos. Dėl labai gausaus snygio antžeminio aptarnavimo procedūros užtruko kiek ilgiau nei įprastai. Teko nuvalyti tikrai daug sniego, „nuledinti“ lėktuvus. Kai kuriuos jų teko pilnai nuplauti. Vėlavimai vyko pikiniu laikotarpiu, tarp 5-8 valandos ryto, tuo metu turėjome apie 14 skrydžių“, – sakė
„Lietuvos oro uostų“ komunikacijos vadovas Marius Zelenius.

Sudėtingos vairavimo sąlygos vakare gali dar pablogėti

Kelininkai informuoja, kad eismo sąlygas sunkina snygis, sudėtingiausia situacija pietiniuose ir rytiniuose regionuose. Anot Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovės Jūratės Juškevičiūtės, šiuo metu situacija gerėja, plikledis keliuose nesiformuoja.

„Sudėtingiausios sąlygos šiuo metu būtų pietų bei rytų Lietuvoje, nes ten eismo sąlygas sunkina snygis, kuris pereina į šlapdribą, todėl ir kelių dangos yra padengtos pažliugusio sniego sluoksniu, provėžuotos ir vietomis slidžios. Plikledžio šiuo metu nėra, iš esmės, tai kaip ir gera žinia. Tai rodo, kad eismo sąlygos šiek tiek gerėja, nes oro temperatūra yra nuo 0 iki 1 laipsnio šilumos, todėl tikėtina, kad bent iki vakaro plikledis nesusiformuos“, – LRT RADIJUI sakė Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovė Jūratė Juškevičiūtė.

Tiesa, specialistai įspėja, jog artėjant vakaro valandoms, kada temperatūra gali kristi arčiau neigiamos, tikėtina, kad keliuose vėl pradės formuotis plikledis, todėl eismo dalyviai turėtų būti itin atidūs.

Savaitgalį į Lietuvą atkeliavo žiemiški orai, gausus sniegas prognozuojamas kone visą dieną

Šalies sinoptikai sako, jog į Lietuvą savaitgalį atkeliavo labiau žiemiški orai, o šeštadienio rytą daugelyje šalies rajonų pasipylė snaigės iš dangaus. Tiesa, ne visur sniegas išsilaikys ilgesnį laiką, bet jau nuo antradienį į šalį atkeliaus vėsesnio oro masė, kuri atneš gerokai šaltesnes dienas.

Kaip LRT RADIJUI sakė LHMT sinoptikas Tadas Kantautas, šeštadienio rytas Lietuvoje išaušo su krentančiu sniegu iš dangaus, o šlapias sniegas išplitęs į daugelį šalies rajonų.

„Vyrauja sniegas bei šlapdriba, o temperatūra yra daug kur silpnai teigiama arba svyruoja apie 0 laipsnių“, – LRT RADIJUI sakė sinoptikas.

Pasak jo, kai kur sniegas kaupiasi, tačiau kur temperatūra kiek aukštesnė, krituliai kone iš karto tirpsta.

Dieną orai keisis mažai. Ji bus debesuota, didžiąją dalį tęsis krituliai, vyraus sniegas bei šlapdriba.

Tiesa, vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose kai kur snigs smarkiai, susidarys šlapio sniego apdraba.

Temperatūra kils nedaug – 0-2 laipsniai šilumos bus fiksuojami didesnėje šalies dalyje, tik prie jūros sušils iki 3 laipsnių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt