Eismas

2021.11.26 12:36

Artėjant Kalėdų eglutės įžiebimui, Kauno senamiestyje – laikini eismo ribojimai

LRT.lt2021.11.26 12:36

Šeštadienio vakare Kaunas įžiebs didžiąją artėjančių Kalėdų puošmeną. Ruošiantis tiesioginei TV transliacijai, viso renginio metu numatyta riboti transporto ir pėsčiųjų srautus aplink Rotušės aikštę. Automobilių įvažiavimas į senamiestį bus uždarytas jau nuo 10 val. Kauniečiai kviečiami stebėti šventinį koncertą tik televizorių ekranuose ir pagrindiniuose naujienų portaluose, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Šiltos Kalėdos ateina į Kauną. Šiemet pagrindinės Kalėdų eglutės įžiebimo renginys bus nufilmuotas dviejose skirtingose erdvėse. Viena jų – tradiciškai – Rotušės aikštė. Kūrybiškai perteiktus „teletiltus“ žiūrovai galės išvysti lapkričio 27-osios vakarą nuo 17.30 val.

Tuo metu automobilių pravažiavimus aplink senamiestį šeštadienį numatyta riboti nuo 10 iki 22 val. Eismas bus uždarytas ties A. Jakšto, M. Valančiaus, M. Daukšos bei Muitinės, Aleksoto ir Raguvos gatvėmis, taip pat nuo sankirtos su Kumelių ir V. Sladkevičiaus gatvėmis.

Pėsčiųjų eismas Rotušės aikštėje ir jos prieigose lapkričio 27 d. bus ribojamas nuo 15 val. iki 19 val. Aikštės perimetras bus apjuostas atitvarais, o patekimą iš aplinkinių gatvelių kontroliuos apsaugos darbuotojai bei policijos pareigūnai.

„Ypatingą dėmesį atkreipti turėtų tie, kurie įprastai savo transporto priemones palieka Rotušės aikštėje – tądien čia to padaryti nepavyks nuo 10 iki 22 val. Jau penktadienio vakare ant aikštėje stovinčių automobilių stiklų bus paliktos skrajutės su prašymu patraukti transporto priemones“, – teigė Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Privažiuoti prie savo namų galės tik senamiesčio gyventojai, tačiau parkavimas Rotušės aikštėje bus ribojamas ir jiems. Aikštės prieigose parkuoti automobilius galės tik specialius leidimus turintys žmonės: žurnalistai su akreditacijomis ir į šį transliacijos filmavimą pakviesti judėjimo negalios paliesti vaikai bei juos lydintys asmenys.

Jau penktadienio vakare nuo 18 val. bus uždaryta ir automobilių stovėjimo aikštelė greta Kauno pilies. Ši erdvė paliekama aptarnaujančiam renginio techninio personalo transportui bei keliems šimtams į koncertą atvyksiančių vaikų su specialiais kvietimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt