Eismas

2021.11.22 14:39

Palangiškiai išgyvena dėl avarijoje žuvusių sutuoktinių: be tėvų liko du vaikai, gyventojai tikina ne kartą prašę tvarkyti prastos būklės kelią

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.11.22 14:39

Vakarų Lietuvoje – skaudi nelaimė: apvirtus automobiliui žuvo sutuoktinių pora, be tėvų liko du vaikai. Netoli nelaimės vietos įsikūrę gyventojai teigia ne kartą bandę atkreipti Palangos valdžios dėmesį į prastos būklės gatvę, tačiau veiksmų taip ir nesulaukė.

Tragiškai pasibaigęs eismo įvykis Palangos pakraštyje nutiko praėjusį savaitgalį.

Policija pranešė, jog šeštadienį apie 23.20 val. Didžiojoje g., griovyje, rastas ant stogo apsivertęs automobilis „Opel Vectra“, jo salone rasti mirusių vyro (g. 1983 m.) ir moters (g. 1984 m.) kūnai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str. 5 d.

Kol kas policija apie įvykį daugiau detalių pateikti negali – į daugybę šiuo metu kylančių klausimų turės atsakyti ekspertai.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė LRT.lt teigė, kad abiejų žuvusiųjų kūnai yra perduoti ekspertams. Jie ir pasakys, ar vyras ir moteris nelaimės metu buvo blaivūs.

Tiesa, kol kas tiksliai nežinoma, ir kuris iš žuvusiųjų vairavo automobilį ir kokiu greičiu transporto priemonė riedėjo siaura gatvele, kuriai iš vienos pusės – gana gilus griovys, o iš kitos – gyvenvietė. Taip pat bus vertinama, ar prieš įvykstant nelaimei būta bandymo stabdyti automobilį.

Apie besiplečiančiame privačių namų kvartale įvykusią nelaimę šiomis dienomis praneša Didžiosios gatvės pakraštyje, visai šalia griovio, degančios žvakės. Netoli jų matyti ir į vandenį vedančios automobilio ratų žymės, apgadintas šlaitas.

Teigiama, kad palangiškių pora gyveno netoli nelaimės vietos.

Darbdavė: tai buvo žmogus su didele širdimi

Aiškėja, kad per šią nelaimę žuvo tarp Klaipėdos ir Palangos esančių gyvūnų globos namų administratorė Gintarė Liutkuvienė ir jos vyras Egidijus. Žmonės socialiniuose tinkluose reiškia užuojautą artimiesiems.

Pasak bendrovės „Nuaras“ direktorės Jurgitos Gustaitienės, moteris įmonės veikloje dalyvavo apie 10 metų. Kelerius metus Kaune savanoriavo, o vėliau, ėmus kurti padalinį Vakarų Lietuvoje, dalyvavo procese nuo pat pradžių ir iki pat šiol buvo tarsi padalinio vadovė.

Atsidavusios ir itin pareigingos moters žūtis – didelė netektis visai „Nuaro“ komandai.

„Ji buvo gabi, jautri, atsidavusi. Vienintelis dalykas, dėl kurio mes pykdavomės, – žmonės piktnaudžiavo jos gerumu“, – prisiminė J. Gustaitienė, ji su žuvusiąja palaikydavo ir draugiškus santykius, bendraudavo ne tik darbo reikalais, o paskutinįkart kalbėjo nelaimės išvakarėse.

Pasak pašnekovės, G. Liutkuvienę pažinojo daugybė žmonių, aukšti miesto valdininkai, ugdymo įstaigų, į kurias moteris neretai užsukdavo pasakoti apie gyvūnų globą, atstovai.

„Tai buvo žmogus su didele širdimi. Tikrai žmonės atsimena ir žino, visiems didžiulis šokas. Ir mums didelis šokas – vienu metu abu žuvo. Ir tokioje vietoje… Kaip sakau, būtų 100 m toliau nuslydę – ten ne taip gilu“, – sakė J. Gustaitienė.

Kaip minėta, tėvų neteko du sutuoktinių sūnūs. Jie lemtingą vakarą esą buvo su močiute, kuri kol kas ir rūpinasi vaikais. Pagalbą tvirtino siūlanti ir J. Gustaitienė.

Gyventojai tvirtina ne kartą prašę tvarkyti prastos būklės kelią

Pirmadienio rytą netoli nelaimės vietos sutiktas šio kvartalo gyventojas Virgis teigė tą vakarą nepastebėjęs nieko įtartino – negirdėjo triukšmo, kuris galbūt būtų galėjęs išduoti apie įvykusią nelaimę. Tai, kad kažkas nutiko, žmogus sakė supratęs, nes pamatė pagalbos tarnybų švyturėlius.

Vis dėlto pripažįstama – nelaimės kvartale buvo galima tikėtis.

„Ne griovys esmė, o kelias. Kai palyja – jis kaip čiuožykla“, – pastebėjo palangiškis.

Virgis pasakojo ir pats ne kartą kreipęsis į kurorto savivaldybę ir prašęs, kad duobėmis nusėtas kelias būtų tvarkomas, kad reikėtų jį bent jau greideriuoti, tačiau Palangos valdžios dėmesio nesulaukė.

Tvirtina, kad gatvę tvarkė

Vis dėlto už tokių gatvių priežiūrą atsakingos bendrovės specialistai tvirtina, kad gatvė buvo tvarkoma.

„Didžioji gatvė, kaip ir kitos Palangos miesto gatvės, yra reguliariai prižiūrima ir tvarkoma. Paskutinį kartą Didžioji gatvė buvo greideriuota šių metų lapkričio 11 dieną. Prieš tai ta pati atkarpa buvo greideriuota šių metų spalio 18 ir 29 dienomis“, – teigė bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ projektų vadovė Veronika Alšauskaitė.

Pastebima, kad į nelaimę sureagavo ir kurorto valdžia. Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Irena Šatkauskienė informavo, kad Palangos meras Šarūnas Vaitkus dar sekmadienį susisiekė su nukentėjusia šeima, pasiteiravo, kokia pagalba yra reikalinga, o pirmadienį ryte su šeima susisiekė ir Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus specialistai.

„Šeimai yra paaiškinta bei suteikta informacija apie galimą gauti paramą bei informuota, jog savivaldybė suteiks visą reikiamą pagalbą“, – dėstė I. Šatkauskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt