Eismas

2021.11.18 20:10

Mikrorajonas naujas – o gyvena lyg viduramžiais: Pilaitės gyventojus stebina ir piktina aklina tamsa gatvėse

Dovilė Lisauskaitė , LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.11.18 20:10

Dalis Vilniaus Pilaitės mikrorajono gyventojų jau beveik metus iki savo naujų namų vakarais keliauja tamsoje. Į LRT GIRDI kreipęsi gyventojai sako, kad, nors apšvietimas ir įrengtas, iki šiol neveikė.

Pavakarys Vilniaus Pilaitės mikrorajono pakraštyje. Kol rudeninės dienos likučių galutinai nepasiglemžė tamsa, dar galima čia kažką įžiūrėti, tačiau jau po valandėlės pastatus juosiančios gatvelės panirs į visišką tamsą. Kaip sako čia gyvenantys vilniečiai šalia jų namų naktimis taip tamsu, nors į akį durk.

Žinios. Ūkininkai prie ŽŪM surengė protesto akciją – reikalavo, kad ministras Navickas atsistatydintų

„Būna taip tamsu, kad nieko nematai. Važinėja automobiliai, o tu eidamas jautiesi kaip kėglis. Automobiliai pagal statymo būdą statomi priekiu, atbulomis gali užkabinti. Tiesiog aklina tamsa“, – teigia Pilaitės gyventojas Evaldas.

Į Karaliaučiaus ir Tolminkiemio gatvių sankirtoje esančius naujus daugiabučius gyventojai pradėjo kraustytis beveik prieš metus ir nuo to laiko vienintelis apšvietimas lauke yra kiemuose, kuris aplink esančių gatvelių ir šaligatvių neapšviečia. Gyventojai sako, kad nei kvartalo statytojas, nei savivaldybė aiškaus atsakymo, kodėl – nepateikia.

„Pažadėta, kad iki spalio pradžios apšvietimas bus, spalis atėjo apšvietimo nėra, aš vėl tą patį ratą telefonu apėjau, tačiau atsakymai tokie patys ir pažadėta, kad iki lapkričio 1 dienos apšvietimas bus. Deja, jo dar nėra“, – sako kitas mikrorajono gyventojas Gintautas.

Pastatai statyti ir nutiesta gatvė vystytojui priklausančiame sklype, o kol jis neperduotas miestui – čia nieko negalima daryti.

Daugiabučių gyvenamųjų namų statyba ir gatvių įrengimas buvo du atskiri projektai su skirtingais atidavimo laikais. Gatvės atidavimas įvyko vasaros pabaigoje. Po minėtos procedūros kreiptasi į Vilniaus savivaldybę, o vėliau į UAB „Vilniaus apšvietimas“, kad įrengtose gatvėse būtų įjungtas apšvietimas. Sutartis buvo suderinta ir pasirašyta 2021 metų lapkričio 16 dieną.

Pasirašius sutartį jau vakar vakare apšvietimas buvo įjungtas, tačiau kaip teigia „Vilniaus apšvietimo“ atstovai – laikinai.

„Buvo pasirašyta sutartis, kad vystytojas laikinai prisijungs prie mūsų tinklo ir įjungs apšvietimą, kol pats išspręs klausimą dėl sklypo su savivaldybe. Negaliu tiksliai atsakyti, bet manau, kad galima suderinti, kad mes tieksime apšvietimą, kol vystytojas perims į savo tinklą“, – tikina „Vilniaus apšvietimo“ atstovė.

Kaip sako savivaldybės įmonė tokie atvejai, kai jiems tenka įjungti apšvietimą miestui nepriklausančioje teritorijoje – nėra retas atvejis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt