Eismas

2021.11.09 12:46

Stokholmas tapo dar viena sostine, įvedusia ribojimus elektriniams paspirtukams: jų skaičių sumažino perpus

Raimondas Čiuplys, BNS2021.11.09 12:46

Stokholmas pirmadienį perpus sumažino elektrinių paspirtukų, kuriais leidžiama važinėti gatvėmis, skaičių, tapdamas dar viena sostine, įvedusia ribojimus šiai sparčiai populiarėjančiai, bet prieštaringai vertinamai miesto transporto rūšiai.

Miesto taryba nubalsavo, kad leidžiamų elektrinių paspirtukų skaičius būtų apribotas iki 12 tūkst. (vietoje dabartinių 23 tūkst.), o leidimą juos nuomoti turinčių bendrovių sumažėtų iki trijų (šiuo metu jų yra aštuonios).

Apribojimai įsigalios sausio 1 dieną, o miesto valdžia artimiausiomis savaitėmis paskelbs, kurioms bendrovėms bus leista išlaikyti nuomos licencijas, po vėlai pirmadienį surengto balsavimo paskelbė pareigūnai.

Elektriniai paspirtukai pastaraisiais metais užplūdo pasaulio didmiesčių gatves, bet dėl jų naudojimo kyla vis daugiau ginčų.

Šalininkai teigia, kad tai yra patogi transporto priemonė; kritikai tvirtina, kad netinkamai palikti paspirtukai užgriozdina gatves, o važiuodami dideliu greičiu gali kelti pavojų.

Suvaržymus jų naudojimui yra įvedusios dar kelios pasaulio sostinės.

Kopenhagoje 2020 metų spalį elektriniai paspirtukai buvo visiškai uždrausti, o po metų vėl leista juos naudoti, įvedus griežtas stovėjimo ir naudojimo taisykles.

Osle liepą buvo sumažintas leidžiamų paspirtukų skaičius nuo 20 tūkst. iki 8 tūkst., taip pat buvo uždrausta juos naudoti nuo 23 iki 5 valandos.

Paryžiuje šių transporto priemonių didžiausias leistinas greitis apribotas iki 20 km/val.

Singapūras, sekdamas Vokietijos ir Prancūzijos pavyzdžiu, uždraudė elektriniais paspirtukais važinėti šaligatviais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt