Eismas

2021.10.28 18:31

Tendencija Panevėžyje – vairuotojai pradėjo masiškai ignoruoti stovėti draudžiančius ženklus

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2021.10.28 18:31

Panevėžio mieste pradėjo ryškėti tendencija – vairuotojai pradėjo masiškai ignoruoti stovėti draudžiančius ženklus. Nors ir policijos pareigūnai, ir savivaldybės viešosios tvarkos specialistai kasdien surašo dešimtis protokolų, tokių vairuotojų skaičius toliau auga.

„Matyti, kad Respublikos gatvė pažymėta draudžiančiais stovėti ženklais, bet mašinos stovi. Mūsų specialistai beveik kasdien fiksuoja dešimt ir daugiau pažeidėjų“, – pažymi Panevėžio miesto savivaldybės atstovas Aušrys Valkūnas.

Pasak jo, šie laikini ženklai yra įrengti jau apie metus laiko, tačiau pažeidėjų nemažėja.

Panevėžyje masiškai ignoruojami kelio ženklai: pažeidimus fiksuoja ir gyventojai, ir pareigūnai

Panevėžio miesto savivaldybės specialistė Vilma Daugirdienė teigia, kad per pastarąją dieną užfiksuota apie 15 draudžiamoje vietoje paliktų automobilių. Anot jos, vairuotojų pasiteisinimai – patys įvairiausi.

„Sako, kad nėra vietų, išgriautas miestas, nori čia ir dabar atsigerti kavos, nepamatė... ir taip kiekvieną dieną“, – sako savivaldybės atstovė.

A. Valkūno teigimu, yra ir daugiau vietų, kur tendencingai vairuotojai palieka automobilius draudžiamose vietose: „Kai kur, kur yra įrengtos maršrutiniam transportui skirtos stotelės, ten mašinos statomos, taip tada autobusas neturi kur paleisti keleivių, kenčia eismo saugumas“.

Pašnekovas pažymi, kad parkavimo mokestis nėra didžiulis – siekia 30 centų už valandą, tačiau kai kurie vairuotojai galbūt tikisi, „kad niekas nepagaus“.

Panevėžio miesto savivaldybės atstovas teigia, kad šiemet pažeidimo protokolų skaičius gerokai išaugęs – siekia apie 1500, o pernai buvo tik apie 700. Baudos siekia nuo 30 iki 90 eurų, jei baudžiama pirmąkart – 15 eurų.

Pažeidėjus, anot savivaldybės atstovų, padeda fiksuoti ir pilietiški miesto gyventojai.

Daugiau apie tai – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt