Eismas

2021.10.27 19:19

Chaosas, keiksmai ir pašaipos savivaldybei: eismo žiedu tapęs baltas apskritimas ant kelio sukėlė sumaištį Vilniaus sankryžoje

LRT.lt2021.10.27 19:19

Vilniaus savivaldybė trečiadienio popietę socialinėje erdvėje pasidalijo informacija, kad nuo šiol gana judrioje Naugarduko ir Vytenio gatvių sankryžoje eismas vyksta ratu, čia atsirado eismo žiedas. Tiesa, tokį savivaldybės sprendimą eismo dalyviai pastebėjo jau anksčiau, spėjo ne tik pasipiktinti, įamžinti kilusį chaosą gatvėse, bet ir pasišaipyti iš Vilniaus valdžios.

Baltas apskritas eismo žiedas? Atsidūrę chaoso verpete vairuotojai ir keikiasi, ir šaiposi

Tokį savivaldybės žingsnį dalis vairuotojų ir šio mikrorajono gyventojų spėjo pastebėti dar šios savaitės pradžioje. Vieni pyko, kiti atvirai pasišaipė, treti susierzino ir kėlė klausimą, kam to reikėjo.

Atsiradęs žiedas Naugarduko ir Vytenio gatvių sankryžoje virto chaotiško eismo vieta sostinėje

„Čia eismo žiedas? Tas baltas ratas ant kelio nupieštas?“ – taip apie pokyčius gatvėje, kuriuos žymi netikėtai atsiradę eismo ženklai ir tiesiog baltas ratas sankryžoje, įvertino eismo dalyviai.

Kiti piktinasi, kad eismas tapo apskritai sunkiai suvokiamas, ir nesupranta, kodėl čia reikėjo įrengti žiedą.

Liudininkų darytuose vaizdo įrašuose matyti, kokių chaotiškų situacijų susidaro gatvėje dėl naujųjų pokyčių.

Dalis vairuotojų, kurie šiomis gatvėmis važiuoja kiekvieną dieną, apskritai naujo eismo žiedo nepastebi, įvažiuoja į sankryžą, nori atlikti posūkį, kiti lyg ir bando laikytis taisyklės, kad nuo šiol eismas vyksta ratu.

„Čia yra nesąmonė, o ne žiedinė sankryža. Vakar lygiai taip pat mačiau nupieštą žiedą, bet esmė, kad kiti 10 nematė ir važiavo pagal kryžinės sankryžos principą“, – piktinasi viena vairuotoja socialinėje erdvėje.

Kai kurie į esamą situaciją pažiūrėjo šmaikščiai – Vilniaus merui priminė apie pastaruoju metu populiarų mieste medelių sodinimą.

„Gal ten viduryje medį pasodins, dabar taip madinga“, – ironizuoja vilniečiai.

„Dar nemačiau nė vieno tokio žiedo, visada būna bent kažkoks iškilimas žiedui. Apibrėžti per vidurį, per kurį galima važiuoti, o čia tiesiog ant asfalto nupiešė žiedą, tai kaip bus žiemą?“ – logikos pasigedo vilnietė.

Kaip kurie pasigedo aiškesnio eismo pokyčių sprendimo. Vilniečiai nesupranta, kaip žmonės pastebės tokio pobūdžio žiedą dienomis, jau nekalbant apie vakaro valandas. Dalis vairuotojų šią judrią gatvę kirsdavo tiesiai, taip greičiausiai, kol perpras pokyčius, kurį laiką darys ir artimiausiu metu.

„Prie tokių permainų reikia priprasti. Pradžioje reikėjo, matyt, žmogaus, kuris reguliuotų eismą, ar laikinais dažais ant dangos paryškinti judėjimą žiedu. Bet taip, kai žiedas fiktyvus, gero nelauk“, – situaciją analizuoja kiti eismo dalyviai.

Tiesa, trečiadienio pavakarę šis eismo žiedas tapo kiek labiau pastebimas vairuotojams, nes buvo pažymėtas specialiais kūgiais.

Vilniaus savivaldybė: dabartinis žymėjimas leis stebėti vairuotojų važiavimo trajektoriją

Savo ruožtu Vilniaus miesto savivaldybė tokį sumanymą aiškina tuo, kad šias gatves norima pertvarkyti į saugesnes bei ramesnes – sankryža tapo žiedinė, apie tai praneša ir kelio ženklai.

„Šiomis dienomis bus paryškintas žiedinės sankryžos kontūras, o sankryžos centrinėje dalyje atsiras laikinas specialus ženklinimas (kūgiai), kuris primins vairuotojams apie esančią kliūtį. Laikiną ženklinimą netrukus pakeis mažosios architektūros dangos elementai – žiedinės sankryžos projektas dar tikrai nėra baigtas. Dabartinis žymėjimas leis stebėti vairuotojų važiavimo trajektoriją ir pagal tai parinkti tinkamus žiedinės sankryžos įrengimo sprendinius. Žiedinė sankryža bus įrengta pasitelkiant infrastruktūros sprendinius, kurie ne tik užtikrins matomumą, bet ir leis sankryžą saugiai įveikti viešajam transportui“, – teigiama Vilniaus savivaldybės pranešime visuomenei.

Savivaldybės teigimu, vilniečių saugumas yra svarbiausia, todėl įrengus naująjį žiedą pastebima, kad vairuotojai sulėtina greitį sankryžoje, o tai užtikrina papildomą saugumą, kurio siekiama pertvarkant gatves pagal naująjį gatvių standartą.

„Prašome vairuotojų ir gyventojų supratingumo, laikytis kelių eismo taisyklių“, – priduria Vilniaus savivaldybė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt