Eismas

2021.10.27 09:31

„Grinda“ teigia esanti pasiruošusi žiemos sezonui – kaip sostinė kovos su sniegu?

LRT.lt2021.10.27 09:31

Kalendorius primena, kad žiema jau nebe už kalnų. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, pirmasis sniegas vidutiniškai Vilniuje iškrenta spalio 27 d. Besiruošianti žiemos sezonui, „Grinda“ pristatė kokių priemonių bus imtasi.

„Pirmąsias žiemos sezono išdaigas pasitiksime su nauja – gatvių laistymo – taktika“, – praneša „Grinda“.

Nurodoma, kad tokia praktika, Vakarų šalyse naudojama esant švelniai žiemiškai temperatūrai, leidžia gerokai sumažinti į aplinką patenkantį druskos kiekį: prisotintu druskos tirpalu iš anksto „nupūtus“ gatvių paviršius, jie tampa atsparūs sniegui ar ledui.

„Grinda“ nurodo, kad ne mažiau svarbu tai, kad toks tirpalas purškiamas tik ant važiuojamosios gatvės dalies – išvengiama tirpalo pertekliaus, kurį greitai judantis transportas su aerozoliniais purslais pakelia į kelių metrų aukštį ar ištaško į šalikeles

Pranešama, kad artėjant rimtam snygiui bus naudojamos tokios priemonės, kaip prevencinis barstymas, sniego valymas. Taip pat montuojami fiziniai želdynų apsaugos nuo tiesioginių druskingo sniego purslų atitvarai.

„Šįmet vietoje tradiciškai naudojamo natrio chlorido kai kuriose gatvėse išbandysime miestui 5 kartus brangiau kainuojantį, bet aplinkai (gyvajai gamtai, metalams, betonui) mažesnį poveikį darantį kalcio chloridą“, – rašo „Grinda“.

Įmonė taip pat žada ieškoti vietos laikinai sandėliuoti sniegą gatvėse ir jį veš į aikšteles.

„Grinda“ įvardijo sudėtingiausios įkalnės, kurios bus stebimos, t. y. T. Narbuto, V. Kudirkos (Tauro kalno), Ukmergės, Popieriaus gatvių, Savanorių prospekto įkalnės ir kt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt