Eismas

2021.10.26 18:32

Šiaulių rajone – piketas dėl tragiškos būklės kelio: nei savivaldybė, nei Kelių direkcija negali padėti

Aina Mizgirdė, Irma Janauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.26 18:32

Šiaulių rajono gyventojai piketuoja dėl netvarkomo prastos būklės kelio. Ne vienus metus laukiantys asfalto žmonės piktinasi, kad žvyrkeliu į karjerus nuolat važiuoja sunkvežimiai. Palijus kelias sunkiai išvažiuojamas, per sausras kyla dulkių debesys. Tačiau nei rajono savivaldybė, nei Automobilių kelių direkcija žmonėms sako padėti kol kas negalinti. 

Į Gilvyčių kaimą vedančio kelio asfalto žmonės sako laukiantys ne vieną dešimtmetį. Pastaraisiais metais situacija gerokai pablogėjo, kai esą dar labiau išaugo žvyrą iš karjerų vežančių sunkiasvorių mašinų eismas. Ne vienas sako jau apgadinęs automobilius, nesaugu vežioti vaikus.

„Išdaužyti priekiniai stiklai, „faros“ išdaužytos, o kainos yra didelės. Ne tik mašinų važiuoklės pabyra“, – sako Gilvyčių seniūnaitė Inga Latanauskienė.

„Norim atkreipti dėmesį, kad susisiekimas visais metų laikais yra dėl pačių pacientų, dėl giminaičių, medicinos transporto“, – teigia socialinis darbuotojas Gediminas Šemeta.

„Vasarą neįmanoma pravažiuoti pro dulkes, dūsti nuo dulkių, žiemą sniego prpvėžos būna tokios didelės, kad neįmanoma patekti iki namų. O dabar, kada palyja, tai dailusis čiuožimas vyksta“, – tikina Gilvyčių gyventoja Audronė Kardašienė.

Gilvyčiuose gyvena per 300 žmonių. Didžioji jų dalis šiuo žvyrkeliu kasdien važiuoja į darbą Kuršėnuose ar Šiauliuose. Veža vaikus į mokyklas.

„Be abejo, šitas kelias yra nesaugus vežti vaikus. O iškyla ir problema, kad niekas iš neformaliojo ugdymo mokytojų nenori važiuoti užsiėmimų vesti vaikams, ir tų vaikų atskirtis dar labiau didėja“, – sako Dubysos aukštupio mokyklos direktorius Vaidas Bacys.

Gyventojai ne sykį rinko parašus dėl maždaug 8-ių kilometrų kelio atkarpos remonto, kreipėsi į Seimo narius, prašė rajono savivaldybės pagalbos.

„Savivaldybė niekuo negali kol kas padėti. Dabar kreipėmės į Seimo narius, Šiaulių parlamentinę grupę. Tikimės gal jų pagalbos. Reikėtų naujo reitingavimo, kadangi atsidarė naujų karjerų, suintensyvėjo eismas“, – sako Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras.

Automobilių kelių direkcija tikina, kad ateinančius kelerius metus asfaltuojamų kelių sąrašas ir prioritetai nebus keičiami.

„Jie į tą prioritetinę eilę nebuvo patekę, techniniai projektai nebuvo parengti. Ir tikimybė, kad tas ruožas pateks.. tai gali būti svarstoma po 2-4 metų“, – teigia Automobilių kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius.

Po kiek metų šis ruožas bus išasfaltuotas – neaišku. Lietuvoje yra beveik 6000 kilometrų valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga. Iš Automobilių kelių direkcijos prižiūrimų per 70 tūkstančių kilometrų kelių dėl lėšų trūkumo daugiau kaip trečdalis neatitinka keliamų normatyvų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt