Eismas

2021.10.23 22:44

Skylančios sienos, drebančios lovos jau 20 metų, tačiau Zarasai greitai jų prašomo aplinkkelio nesulauks

Vesta Tizenhauzienė, Goda Malinauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.23 22:44

Zarasai jau 20 metų laukia aplinkkelio. Zarasiškiai skundžiasi sunkiasvorių transporto priemonių keliama tarša ir vibracija. Gyventojai kreipėsi net į prokuratūrą, o dabar šią temą pasiūlė projektui LRT GIRDI.

Pačiame Zarasų centre, vaizdingoje vietoje turinti sodybą Svajonė Reklaitienė čia užsuka tik nuvalyti dulkių. Moteris sako, kad labai norėtų čia gyventi nuolat, tačiau buvo priversta išsikraustyti.

„Kriokia nuo ryto iki vakaro „furos“ sunkiasvorės. Ir jos naktį ypatingai važiuoja vėlai, labai krato, pavyzdžiui, visą patalynę, lovą ir miegoti čia jokiu būdu negalima“, – tikina S. Reklaitienė.

Zarasiškė sako jau nebesuskaičiuojanti, kiek kartų teko taisyti įtrūkius sienoje, dėl didelės vibracijos kritusios ir spintų lentynos. Sunkiasvorių transporto priemonių keliamą triukšmą kenčia ir įstaigos. Zarasų kultūros centras – ką tik po renovacijos, tačiau jau reikėjo kosmetinio remonto ir, anot direktoriaus Aurimo Gudo, panašu, kad vėl teks tą daryti.

„Vibruoja sienos, kabanti įranga kartais įsisiūbuoja, ir, žinoma, aišku, kenčia ir sienos. Tikrai turime ir įtrūkių, nors, kaip ir minėjau, pastatas yra visiškai neseniai renovuotas“, – LRT TELEVIZIJAI sako A. Gudas.

Aplinkkeliui vietos rajone ieškota jau nuo 2002 metų. Pasak Zarasų savivaldybės administracijos direktoriaus Benjamino Sakalausko, biurokratinis požiūris nubraukė visas jų pastangas, mat Susisiekimo ministerija pareiškė, kad aplinkkelis Zarasuose galėtų atsirasti tik 2035 metais.

„Mes, savivaldybė, nesuvokiam tokio atmestino požiūrio į Zarasų rajono problemas. Todėl mes ir vėl reikalausim, kadangi žemės išpirktos, projektai parengti“, – aiškina administracijos vadovas.

Žinios. Aplinkosaugininkai apie gaisrą sandėlyje Šiauliuose: miestas buvo per žingsnį nuo ekologinės nelaimės

Visuomenės sveikatos specialistai nustatė, kad triukšmo lygis viršija ribines normas, gyventojai, įrodinėdami aplinkkelio poreikį, kreipėsi ir į prokuratūrą. Ši nurodė, kad Automobilių kelių direkcija privalo imtis priemonių, kad sumažintų sunkiasvorių automobilių keliamą triukšmą. Pasak direkcijos atstovo, pagrindinis motyvas, kodėl iki šiol Zarasuose nėra aplinkkelio, – finansavimas. Preliminariais skaičiavimais, tam reikia ne mažiau nei 20 milijonų eurų.

„Pagrindiniai akcentai yra skiriami „Via Baltica“, kurią būtina nutiesti pirmiausia nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos, paskui kitas ruožas – nuo Kauno iki Latvijos sienos, ten lėšų nėra pakankamai, yra tam tikras trūkumas. Tai artimiausius kelerius metus tikėtina, kad aplinkkeliai nebus tiesiami“, – teigia Automobilių kelių direkcijos atstovas Aivaras Vilkelis.

Automobilių kelių direkcijos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje reikia 18 aplinkkelių. Artimiausiu metu žadama nustatyti prioritetinę eilę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt