Eismas

2021.10.22 15:19

Vilniaus dviratininkams įrengta specializuota stotelė: galės ir pailsėti, ir dviračiu pasirūpinti

LRT.lt2021.10.22 15:19

Siekiant Vilniuje pagerinti susisiekimą ne motorinėmis transporto priemonėmis, kasmet atnaujinami seni dviračių takai ir nutiesiama vis daugiau naujų. Todėl norint geriau atliepti augančius dviratininkų poreikius, vakarinio aplinkkelio pašonėje, šalia dviračių tako, „Švaros broliai“ įrengė naują dviračių priežiūros ir poilsio stotelę. Ji dviratininkams leis atsipūsti ir tuo pačiu savo dviračiui suteikti visą būtinąją priežiūrą, skelbiama įmonės pranešime žiniasklaidai.

Dviračių priežiūros punktas su oro pompa, būtiniausių raktų ir įrankių komplektu, suoliuku ir šiukšliadėže leis ne tik prisėsti ir atsikvėpti, bet ir sutvarkyti mažiau komplikuotus dviračio gedimus – sutvirtinti grandinę, ratus ar vairą, pripūsti bet kokio modelio padangas ar net jas pakeisti ir užtikrinti savo kelionės saugumą.

„Žinome, kad automobilio vairuotojai savo bagažinėse vežiojasi daugelį būtinų įrankių, reikalingų greitam transporto priemonės remontui. Tačiau su savimi turėti būtiniausius dviračio priežiūros įrankius – sudėtinga. Todėl tikimės, kad naujai įrengta dviračių priežiūros stotelė bus naudinga visiems, keliaujantiems ant dviejų ratų“, – sako „Švaros brolių“ direktorius Ignas Pranskevičius.

Pasak jo, gerėjanti miesto infrastruktūra turėtų apimti ne tik automobilių savininkus, bet ir dviratininkus, pėsčiuosius, bei kitus eismo dalyvius, todėl įmonė jau kurį laiką rūpinasi jų gerove. Pavasarį, vienoje judriausių gatvių Vilniuje, įmonės iniciatyva buvo pasodinta klevų alėja ir įrengti suoleliai poilsiui šalia pėsčiųjų ir dviratininkų tako, o vasarą daugumoje savitarnos plovyklų įrengti specialūs laikikliai dviračiams plauti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt