Eismas

2021.10.19 17:59

Neblaiviam vairuotojui nuo teismo išsisukti nepavyko: teigė negėręs, nevairavęs ir esąs pareigūnas

LRT.lt2021.10.19 17:59

Policijos pareigūnui suplanuoti savo laisvalaikį – misija sudėtinga. Net tada, kai išsirengia į kokią šventę ar koncertą, iki jo gali nenuvažiuoti. Būtent taip nutiko Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato vyriausiajam tyrėjui Arūnui Barzinskui, kuris ne tarnybos metu savo kelionės tikslą pasiekė gerokai vėliau nei planavo, mat pakeliui teko grumtis su neblaiviu vairuotoju, skelbia pareigūnai.

Keliu Ryga-Šiauliai-Tauragė-Kaliningradas automobilį vairavęs tyrėjas už Juodpetrių kaimo buvo priverstas sustoti, nes kelią pastojo iš šalutinio kelio staiga prieš jo automobilį išniręs „Volkswagen Touran“. Pastarojo variklis užgeso. Po kelių mėginimų vairuotojui automobilį visgi pavyko užvesti, ir šis nuriedėjo link Šiaulių. 27 metus policijoje išdirbusiam A. Barzinskui trumpam pro lango stiklą šmėkštelėjęs „Volkswagen Touran“ vairuotojo veidas iškalbingai bylojo apie nemažą išgerto alkoholio kiekį. Siekdamas užbėgti nelaimei už akių, tyrėjas pakeitė važiavimo kryptį ir, užuot judėjęs Tauragės link, pasuko paskui įtartiną vairuotoją atgal į Šiaulių pusę.

Paskambinęs Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112, pareigūnas, nepaleisdamas iš akių, nusekė paskui sutiktą vairuotoją, kuris net keletą kartų įvažiavo į priešpriešinę eismo juostą, sukeldamas avarines situacijas. Pasiekęs Juodpetrių kaimą, automobilis sustojo vidury važiuojamosios dalies.

Priėjęs prie automobilio, Arūnas įsitikino, kad jis neapsiriko – vairuotojas buvo girtas.

Pareigūnas ištraukė automobilio raktelius ir vyrui liepė sėdėti bei laukti policijos. Išgirdęs pastarąjį žodį, vairuotojas puolė bėgti, tad Arūnui teko jį jėga paguldyti šalikelėje esančiame griovyje ir laikyti prispaudus, kol atvažiuos pareigas vykdantys kolegos. Kol jie atvyko, A. Barzinskas turėjo dar atlaikyti gulinčio vyro bei į įvykio vietą atvažiavusios neblaivaus vairuotojo žmonos psichologines atakas.

Vyras grasino esąs policijos pareigūnas ir reikalavo jį paleisti, tarsi pareigūnui leidžiama važinėti girtam, o jo žmona vis siūlė susitarti. Girtų prie automobilio vairo netoleruojantį tyrėją tokios kalbos papiktino – kažkoks girtuoklis drįsta prisidengti policijos pareigūno vardu, taip jį žemindamas.

Atvykę Tauragės apskrities policijos pareigūnai sulaikytajam nustatė 2,5 prom. girtumą. 48 metų Juodpetrių kaime gyvenantis vyras dar bandė aiškinti, kad jis negėrė, paskui, kad automobilio nevairavo, kad jį vairavo draugas, kuris pasišalino. Vyras visiškai nesiorientavo laike. Paklaustas, ar žino, kuri valanda, pareiškė, kad 12 val. dienos, nors tuo metu buvo 20 val. vakaro. Nors buvo šeštadienis, vyras teigė kad yra antradienis.

Kadangi vyrui nustatytas per 1,5 prom. girtumas, tai jam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuris šiuo metu jau baigtas ir vyras laukia teismo. Tai jau bus antras teistumas dėl vairavimo išgėrus. Prieš ketverius metus jis girtas prie vairo buvo sulaikytas Tauragėje. Tada teismas jam skyrė 1054 eurų baudą ir 2 metams atėmė teisę vairuoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt