Eismas

2021.10.18 17:11

Vargai dėl tilto per Nemuną remonto: norint patekti į ligoninę tenka kęsti didžiules spūstis, pyksta ir verslas

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.18 17:11

Dėl remontuojamo tilto per Nemuną Prienų gyventojai priversti spūstyse praleisti po pusvalandį ir daugiau. Todėl daugelis palieka automobilius ir į kitapus Nemuno esančią polikliniką, ligoninę ar kapines eina pėsti. Savivaldybė tikina Kelių direkcijos prašiusi sunkiasvoriam transportui įrengti apylanką, sureguliuoti srautus. Tačiau sprendimų nesulaukė.

Pasiūlymas greičiau pasiekti Birštoną, aplenkiant remontuojamą tiltą per Nemuną, gal ir neblogas, bet reikėtų sukarti kelias dešimtis papildomų kilometrų. Vietiniai sako, kad iš Prienų norėdami patekti į polikliniką ar ligoninę kitapus Nemuno taip pat sugaišta nemažai laiko. Kai kuriomis valandomis spūstyse tenka praleisti po pusvalandį ir daugiau. Tiltą gyventojai sako remontuoti reikėjo, asfaltas buvo susidėvėjęs. Bet darbai vyksta lėtai.

„Yra blogumas, kad dirba po 2-3 žmones. Pažiūrėkit šiandien“, – sako vietos gyventoja Danutė Dambrauskienė.

„Kartais būna nieko, kartais didelės eilės, kai reikia skubėt, tai žinot...“, – teigia vietos gyventojas Kęstutis Grinkevičius.

„Į kapus važiavau, tai valandą laiko beveik judėjom, čia ne juokas“, – sako gyventoja Danutė Mickevičienė.

Dėl spūsčių kenčia ne tik gyventojai, bet ir verslas. Pavyzdžiui, vienos parduotuvės atstovė sako laikinai praradusi dalį pirkėjų.

„Negali užvažiuoti pirkėjai, kadangi eilės stovi, jie tiesiog nenori eilių laukti, įsukti į mūsų parduotuvę. Ir prekės ne visada laiku atvažiuoja. Sumažėjo ir prekyba, viskas nelabai gerai“, – sako pardavėja Birutė Migonienė.

Prienų savivaldybės administracijos direktorė taip pat dėl remontuojamo tilto teigia jau gerą mėnesį keliasi gerokai anksčiau ir iš darbo išvyksta vėliau, kai baigiasi spūstys. Esą savivaldybė prašė kelių direkcijos nukreipti sunkiasvorį transportą kitur, sureguliuoti srautus. Bet veltui.

„Kelių direkcija nesutiko. Pasiūlėm, kad reguliuotų gyvi žmonės, kadangi aiškiai matosi, iš kurios pusės paleisti transportą. Nes šviesoforas yra techninis dalykas. Bet rangovai pasakė, kad darbai nupirkti su šviesoforu, ir jie tikrai žmonių nestatys“, – sako Prienų savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė.

Tiltą per Nemuną už beveik 300 tūkstančių remontuoja įmonė „Kauno tiltai“, projekto užsakovė Kelių direkcija. Šios vadovai sako, kad po poros mėnesių laikini nepatogumai baigsis.

„Pasiūlymas, kad reguliuotų gyvi žmonės, tikrai nėra išeitis. Šviesoforo fazės veikia nuosekliai, reguliariai, sakykim, ir tas sprendimas yra geresnis. Jeigu srautai kai kuriais atvejais lapkričio dienomis pasikeistų, iš vienos krypties būtų didesnis ar iš kitos, tai rangovas tikrai sureaguos“, – teigia Kelių direkcijos departamento direktorius Aivaras Vilkelis.

Kelių direkcija tikina esą tiltas per Nemuną bus baigtas remontuoti anksčiau – ne kitų metų balandį, kaip numatyta, o šių metų pabaigoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt