Eismas

2021.10.15 11:19

Naująją „Tesla Model 3“ Lietuvos policija naudos viešai ir neviešai patruliuoti

papildyta 11.30
Eglė Girdenytė, LRT.lt2021.10.15 11:19

Penktadienį į Lietuvos policijos rankas tarnybinei veiklai vykdyti buvo perduotas naujas elektromobilis – „Tesla Model 3“. Šį automobilį pareigūnams neatlygintinai vienam mėnesiui perdavė „Centrumcars24 Tesla“ prekybos partneriai Lietuvoje „Deals on Wheels“.

Automobilio perdavimo metu Lietuvos kelių policijos tarnybos Specialios paskirties skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Davidonis teigė, kad, atsižvelgiant į tai, jog automobilis policijos reikmėms bus naudojamas tik mėnesį, jis bus naudojamas tiek viešai, tiek neviešai patruliuoti.

Tiesa, pareigūnas nurodė, kad šio automobilio policijos atstovams dar neteko išbandyti, tačiau jis neabejoja, kad „Tesla Model 3“ nuvilti neturėtų. Jis teigė, kad yra keli pagrindiniai reikalavimai, kuriuos policija taiko automobiliams: jie turi būti ekonomiški, gebėti palaikyti policijos naudojamą įrangą, o elektromobilio baterijos resursai – atitikti kasdienius pareigūnų poreikius.

„Policijos pareigūnai savo kasdieniame darbe naudoja daug techninių priemonių – kompiuterius, spausdintuvus, švyturėlius, skenerius, greičio matavimo įrangą ir t. t., todėl yra aktualu, ar, sujungus visą reikiamą įrangą, tai nepakenks automobilio pajėgumams. Taip pat svarbu, kad automobilis būtų tiek ekologiškas, tiek ekonomiškas.

Kadangi šis automobilis yra bandomasis, nepulsime diegti stacionarios įrangos – prijungsime turimas nešiojamas, mobilias priemones. Šis automobilis kol kas nebus pažymėtas skiriamaisiais ženklais, todėl bus naudojamas neviešai ar viešai patruliuoti. Tokiu atveju teisės pažeidimai yra fiksuojami specialia įranga nė nestabdant vairuotojų. Žinoma, jei pažeidimai bus šiurkštūs, nenustebkite, kad galite būti ir sustabdyti“, – sakė J. Davidonis.

Pareigūnas nurodė, kad automobilis bus naudojamas patruliuoti pamainomis, tam bus paskirti keli pareigūnai, o jo pajėgumai bus išbandyti tiek mieste, tiek užmiestyje. J. Davidonis aiškino, kad atsižvelgiant į tai, jog elektrifikacija tampa vis aktualesnė ir ateityje ji bus neišvengiama, svarbu patikrinti, ar tokio tipo automobiliai yra pajėgūs atlaikyti visą pamainą, ar per pietų pertrauką reikėtų skirti laiko jo baterijai papildyti.

Idėjos sumanytojos, įmonės „Deals on Wheels“ įkūrėjas Laurynas Boguševičius teigė, kad pareigūnams tokį pasiūlymą pateikė norėdamas patikrinti, ar elektromobilis gali būti tinkamas kelių policijos funkcijoms vykdyti.

Šis automobilis sportiniu režimu gali nuvažiuoti nuo 350 iki 480 km, priklausomai nuo greičio, o mieste gali nuvažiuoti 500–600 km. Įmonės atstovai tikino, kad įkrauti automobilį taip pat netruks ilgai, mat per valandą prisijungus prie greito įkrovimo stotelės bateriją bus galima įkrauti maždaug 80 proc. Jei būtų naudojama lėto įkrovimo stotelė, visiškai įkrauti bateriją užtruktų maždaug 7 val.

J. Davidonis teigė, kad iki šiol Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnams neteko patruliuoti su elektriniu automobiliu, tačiau jis nurodė, kad „Hyundai“ elektromobilį naudoja Palangos komisariatas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt