Eismas

2021.10.14 17:58

Seimas po pateikimo pritarė pataisai, kad už greičio viršijimą motociklų ir automobilių vairuotojai būtų baudžiami vienodai

LRT.lt2021.10.14 17:58

Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė siūlymui suvienodinti Administracinių nusižengimų kodekse (ANK) numatytą atsakomybę už greičio viršijimą tiek motociklų, tiek lengvųjų automobilių vairuotojams.

ANK 416 straipsnio pataisas inicijavęs ir jas pristatęs Seimo narys Mindaugas Skritulskas aiškino, kad remiantis dabar galiojančiu Administracinių nusižengimų kodeksu, numatyta, jog motociklininkui leistiną greitį viršijus 30 km/val., jam taikoma atsakomybė ir atimama teisė vairuoti mažiausiai 4 mėnesiams, kai lengvųjų automobilių vairuotojams tokio tipo nuobauda taikoma tik tais atvejais, kai lestinas važiavimo greitis yra viršijamas 50 km/val. Tiesa, lengvųjų automobilių vairuotojams skiriama atsakomybė taip pat būna mažesnė, mat teisės vairuoti atėmimas už tokį pažeidimą numatomas vienam mėnesiui.

„Manyčiau, kad ši nuostata akivaizdžiai diskriminuoja daugiau kaip 30 tūkst. vairuotojų, yra nelogiška, todėl siūlau ją keisti suvienodinant administracinę atsakomybę. Nors motociklo vairuotojams važiuoti leidžiama tokiu pat maksimaliu greičiu kaip ir lengvojo automobilio, tačiau viršijus greitį daugiau kaip 30 km/val. jiems atimama teisė vairuoti“, – posėdžio metu sakė M. Skritulskas.

Įsigaliojus šiai pataisai motociklininkams taikoma atsakomybė už greičio viršijimą bus tolygi taikomai lengvųjų automobilių vairuotojams. Tai reiškia, kad nepaisant ar vairuotojas valdys motociklą, ar automobilį, už greičio viršijimą teisė vairuoti bus atimama tik tais atvejais, kai pasirinktas važiavimo greitis bus 50 km/val. didesnis nei numatytas maksimalus leistinas.

Dėl priėmimo Seimo nariai svarstys gruodžio 14 d., pataisą priėmus, ji įsigaliotų nuo 2022 m. sausio 1 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt