Eismas

2021.10.14 20:55

Socialiniuose tinkluose plinta elektrinių paspirtukų niokojimo vaizdai: įmonė įspėja – žalą teks atlyginti

Eglė Girdenytė, LRT.lt2021.10.14 20:55

Nors viešojoje erdvėje vis dažniau skelbiami pranešimai apie įvairius įvykius, kai ne tik apgadinami elektriniai paspirtukai, bet ir sužalojami žmonės, šių transporto priemonių nuomos paslaugas teikiančios įmonės skaičiuoja ir kiek kitokią žalą – patiriamą dėl išpuolių prieš šias judėjimo priemones. Visai neseniai socialiniuose tinkluose ėmė plisti vaizdo įrašai, kuriuose užfiksuota, kaip elektrinius paspirtukus įvairiais būdais niokoja nepilnamečiai.

Išpuolius rengia nepilnamečiai

Socialiniame tinkle „Facebook“ plintančiuose vaizdo įrašuose, kuriuos, kaip galima numanyti, sukūrė patys niokotojai, matyti, kaip akivaizdžiai nepilnamečiai asmenys elektrinius paspirtukus mėto ant grindinio, numeta nuo tilto, kol galiausiai sviedžia tiesiai į upę. Iš vaizdo įrašo matyti, kad nepilnamečiams tokia veikla – it pramoga.

Tai, kad nepilnamečiai vis dažniau demonstruoja savo pranašumą prieš vienas mažiausių transporto priemonių, pastebėjo ir LRT.lt skaitytojai. Į redakciją besikreipusi Agnė teigė, kad tėvai turėtų daugiau laiko skirti savo vaikų edukacijai ir drausminimui, mat pastaruoju metu, anot jos, tapo populiaru niokoti susisiekti mieste skirtus elektrinius paspirtukus.

„Gatvėse neretai galima pamatyti įvairių paspirtukų niokojimo būdų. Pavyzdžiui, visai neseniai teko matyti, kaip nepilnamečiai pradūrė stovinčių elektrinių paspirtukų padangas, o pastebėję mane ėmė bėgti. Taip pat dažnas atvejis, kai ant šių transporto priemonių vienu metu sulipa net keli žmonės, nors tai daryti draudžiama“, – sakė skaitytoja.

Socialiniuose tinkluose plinta elektrinių paspirtukų niokojimo įrašai

Ne vienas vandalas jau buvo sučiuptas

Įmonės „Bolt“ komunikacijos specialistė Dovilė Sobutaitė pripažino, kad per dvejus metus nemažai didžiųjų miestų gyventojų elektrinius paspirtukus iš tiesų pamėgo, tačiau vykdant plėtrą įmonėms neišvengiamai tenka susidurti su išpuoliais prieš šias transporto priemones.

„Deja, vykdant plėtrą tenka susidurti ir su vandalizmo atvejais. Elektrinių paspirtukų gadinimo netoleruojame – nedelsdami reaguojame ir apie vandalizmą visada pranešame teisėsaugai. Esame dėkingi policijos pareigūnams, kurių dėka ne kartą pavyko sučiupti turto niokotojus ir paspirtukus bandžiusius pasisavinti asmenis“, – „Bolt“ poziciją dėstė D. Sobutaitė.

Žalą turi atlyginti

Įmonės atstovai teigė, kad nustačius turto sugadinimo atvejį pirmiausia įvertinama padaryta žala, o tuomet iš kaltininko reikalaujama ją atlyginti.

„Paaiškėjus, kad su paspirtuku nederamai elgėsi mūsų klientas, taip pat blokuojame jo paskyrą. Elektriniams „Bolt“ paspirtukams padaryta žala ir remonto išlaidos nelemia paslaugos įkainių klientams, tinkamai besinaudojantiems šiomis transporto priemonėmis“, – sakė įmonės atstovai.

D. Sobutaitė taip pat informavo, kad šis konkretus atvejis įmonei yra žinomas.

„Elektriniuose „Bolt“ paspirtukuose integruota signalizacija. Ji suveikia, kai paspirtuką bandoma judinti ar pasisavinti, nors kelionė nėra pradėta. Apie tai taip pat perduodamas signalas į vidinę sistemą. Su paspirtukais susijusių pranešimų gauname įvairių, todėl sudėtinga apibrėžti, kuri jų dalis – būtent dėl vandalizmo. Vis dėlto džiaugiamės, kad didžioji dalis klientų yra sąmoningi ir šios transporto priemonės gadinimo atvejai nėra dažni“, – teigė įmonės atstovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt