Eismas

2021.10.08 11:36

Elonas Muskas paskelbė, kad „Tesla“ būstinę iš Kalifornijos perkels į Teksasą

ELTA2021.10.08 11:36

Elektromobilių gamintojos „Tesla“ vadovas Elonas Muskas ketvirtadienį investuotojams pranešė, kad įmonė perkelia savo būstinę iš Silicio slėnio į Teksasą, kur statoma nauja gamykla.

„Džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad savo būstinę perkeliame į Ostiną Teksaso valstijoje, – sakė E. Muskas metiniame akcininkų susirinkime. – Tačiau noriu patikslinti, kad mes ir toliau plėsime savo veiklą Kalifornijoje.“

E. Muskas teigė, kad „Tesla“ pardavimai sparčiai auga, o bendrovė didina gamybą, nors trūksta kompiuterinių lustų ir kitų komponentų.

Pasak E. Musko, „Tesla“ siekia maždaug 50 proc. padidinti gamybą savo gamykloje, esančioje Fremonte, Kalifornijoje. Tačiau, anot jo, ši gamykla jau baigia pasiekti savo pajėgumų ribas.

Jis pažymėjo, kad pragyvenimo lygis Silicio slėnyje yra per brangus, būsto kainos – neįkandamos darbuotojams, dėl to jiems tenka važinėti į darbą ir atgal didelius atstumus.

E. Muskas konfliktavo su Kalifornijos reguliavimo institucijomis ir taps dar vienu iš garsių technologijų srities verslininkų, asmeniškai palikusių Kaliforniją ir išvykusių į vietas, kur yra mažesni pajamų mokesčiai ir mažiau reguliavimo.

„Tai protingas „Tesla“ strateginis žingsnis, – sakė konsultacinės įmonės „Wedbush“ analitikas Danielis Ivesas. – Manome, kad tai pirmas žingsnis link to, kad „Tesla“ per ateinantį dešimtmetį Ostine įsteigs savo pagrindinę vietinę ir pasaulinę būstinę, o pastarojo meto nesutarimai su Kalifornijos pareigūnais greičiausiai tik paspartins procesą.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt