Eismas

2021.09.28 16:39

Briuselis ragina „Volkswagen“ išmokėti kompensacijas nukentėjusiems dėl „Dyzelgeito“ klientams

ELTA2021.09.28 16:39

Antradienį Briuselis paragino „Volkswagen“ (VW) bendrovę išmokėti kompensacijas visiems ne tik Vokietijos, bet ir Europos vartotojams, nukentėjusiems nuo „Dyzelgeito“ skandalo, kai automobilių gamintoja klastojo automobilių išmetamųjų teršalų duomenis, kad apgautų taršos bandymus.

Atsakingas už teisingumą Europos Komisijos narys Didier Reyndersas paskelbė pareiškimą, kuriame sakė, kad VW „nenori bendradarbiauti su vartotojų organizacijomis, kad būtų rasti tinkami sprendimai vartotojams“, ir pažymėjo, kad kol kas išmokas gavo tik Vokietijos ir JAV transporto priemonių pirkėjai.

„Turi būti kompensuota visiems vartotojams“, – sakė D. Reyndersas.

Interviu AFP D. Reyndersas apkaltino VW nesąžiningumu, nes bendrovė bando ne Vokietijoje esantiems Europos klientams nemokėti kompensacijų, vilkindama teisinius procesus.

„Manau, kad Europos vartotojai turi žinoti, kad įmonė nusprendė vilkinti laiką, kad išvengtų kompensacijų mokėjimo, nors nuosprendžių vis daugėja“, – sakė jis.

Vokietijos automobilių milžinė dėl šio skandalo jau išmokėjo apie 32 mlrd. eurų žalos atlyginimo, kompensacijų ir teismo mokesčių. Didžioji dalis šių pinigų buvo išmokėta JAV, kurių teismai ir reguliavimo institucijos aktyviai ėmėsi šio klausimo.
Bendrovė sutiko sumokėti 750 mln. eurų 235 tūkstančiams automobilių savininkų Vokietijoje.

Tačiau ji ginasi nuo tūkstančių individualių ir kolektyvinių ieškinių, pateiktų daugelio kraštų, įskaitant ES šalis, teismuose, nes jų patenkinimo atveju jos finansinė atsakomybė labai padidėtų.

Liepos mėnesį VW pranešė, kad laimėjo 95 proc. bylų prieš ją, po to, kai Italijos teismas nurodė bendrovei sumokėti 63 tūkstančiams Italijos klientų daugiau kaip 200 mln. eurų.

VW krizė prasidėjo 2015 metais, kai paaiškėjo, kad 11 mln. dyzelinių transporto priemonių visame pasaulyje buvo sumontuoti prietaisai, kurie padėdavo klastoti taršos bandymus ir tam tikromis sąlygomis labai sumažindavo azoto oksido išmetimą.
Įmonė pripažino apgaulę ir 2017 metais JAV prisipažino kalta dėl sukčiavimo.

Pasak D. Reynderso, nukentėjusių vartotojų skaičius siekia 150 tūkst. Nyderlanduose, 400 tūkst. Belgijoje ir 900 tūkst. Prancūzijoje. Jis teigė, kad vidutinė kompensacija turėtų būti apie 3 000 eurų už vieną transporto priemonę, bet atsisakė įvertinti, kiek automobilių gamintojui tai kainuotų visoje ES.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt