Eismas

2021.09.28 20:55

Vairuotojas pasipiktino: pakelių prekeiviai rizikuoja ne tik savo, bet ir kitų gyvybėmis

Dimitrijus Kuprijanovas, rinkosaikste.lt2021.09.28 20:55

„Via Baltica“ keliu važevęs kėdainietis pasipiktino prekeiviais, kurie šalia itin judraus kelio pardavinėja grybus. Vyriškis teigė, kad pastebėjęs tokią veiklą apie padėtį informavo policiją, mat bet koks sustojimas apsipirkti tam neskirtoje šio kelio vietoje gali baigtis tragiška nelaime.

Tarp Aristavos ir Nociūnų

Vyriškis pasakojo, kad kelio Panevėžys–Aristava–Sitkūnai atkarpoje tarp Aristavos ir Nociūnų kaimų pavojingoje, miškingoje vietoje, kurioje negalima sustoti, iš automobilio prekiaujama grybais.

„Jūs man pasakykit, kur šių prekybininkų – grybautojų protas? Jie prekiauja tokioje vietoje, kur nėra net kur sustoti.

Taigi, panorėjęs nusipirkti pakelėje parduodamų grybų, vairuotojas privalėtų pažeisti kelių eismo taisykles, stabdyti šiame pavojingame kelio ruože. Juk iki mirtinos nelaimės čia tik vienas žingsnis. Apie tai informavau policiją“, – dėstė vyriškis ir kaip įrodymą atsiuntė telefonu darytą nuotrauką.

Prekiauti – negalima

Lietuvos policija atkreipia dėmesį, kad atėjus rudens laikotarpiui keliuose padaugėja prekyviečių, kuriose prekiaujama užaugintomis ar surinktomis miškuose rudens gėrybėmis.

Pažymėtina, kad dažniausiai prekiaujama didelio eismo intensyvumo magistraliniuose ir krašto keliuose. Tuomet neretai pasitaiko atvejų, kai chaotiška prekyba prie kelio sukelia avarines situacijas.

Prašo pranešti

„Svarbiausia – ne numatytos ir skiriamos baudos, o mūsų sąmoningumas ir supratimas, kad didžiąja dalimi patys esame atsakingi už tai, kaip elgiamės. Juk vieno ar kito asmens klaidos, atsainus požiūris ne tik į savo, bet ir į kitų saugumą, sukelia eismo įvykius, kurie, deja, neretai baigiasi skaudžiais padariniais“, – paaiškino Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys, akcentuodamas, kad vairuotojai, pamatę neleistinoje kelio vietoje vykdomą prekybą, nedelsdami praneštų bendruoju pagalbos telefonu 112.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt