Eismas

2021.09.24 14:30

Vairuotojai raginami aplenkti Medininkus: susidarė kelių šimtų vilkikų eilė, jie įstrigę jau kelias paras

atnaujinta 17.32
LRT.lt2021.09.24 14:30

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ kreipiasi viešai į vežėjus ir vairuotojus, prašydama aplenkti rekonstruojamą Medininkų pasienio kontrolės punktą, kuriame šiuo metu yra susidariusi kelių šimtų vairuotojų su vilkikais eilė, kurie ten įstrigę kelias paras.

Vairuotojai ir vežėjai kviečiami rinktis kitus pasienio kontrolės punktus, kurie mažiau apkrauti, pavyzdžiui, Lavoriškes, Raigardo, Šalčininkų pasienio kontrolės punktus. Jie yra laisvesni ir ten nereikėtų ten po 2-3 paras stovėti.

Kaip skelbia vairuotojai ir vežėjai, per dieną pajuda tik nedidelė dalis eilėje įstrigusių vilkikų.

Asociacijos generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo teigimu, tenka apgailestauti, kad eilių problema Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje ties Medininkais kartojasi, nes tai jau ne pirmas kartas. Ypač vykstant Medininkų pasienio kontrolės punkto rekonstrukcijai.

„Būtent todėl kviečiame vairuotojus vengti Medininkų tiek grįžtant į Lietuvą, tiek išvykstant. Būkite geri, rinkitės kitus pasienio kontrolės punktus, kurie nėra tiek apkrauti kaip rekonstruojami Medininkai. Taip pat prašome atsakingų institucijų aktyviau komunikuoti ir viešai skelbti informaciją ne tik savo interneto svetainėse, bet ir viešoje erdvėje, kad ji būtų labiau prieinama vairuotojams“, - sako Z. Buivydas.

Pasak jo, šuo metu bendraujame su įmonėmis, aiškinamės tikrąją situaciją ir ieškome būdų, kaip padėti ten įstrigusiems vairuotojams su vilkikais. Nenormalu, kad žmonės kelias dienas turi laukti kabinosi, kol galės kirsti Lietuvos sieną.

Taip pat yra kontaktuojama su Muitine, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, ieškant būdų, kaip kuo greičiau išspręsti šią problemą.

VSAT: Medininkų punkte laukia apie 360 vilkikų

Lietuvos ir Baltarusijos pasienio Medininkų kontrolės punkte iš Lietuvos pusės laukia apie 360 vilkikų, rodo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenys.

Pasak VSAT atstovo Giedriaus Mišučio, eilės susidarė dėl vykstančios rekonstrukcijos.

„Pagal punkto pajėgumus ir taip eilės būdavo, dabar kadangi punktas rekonstruojamas iš pagrindų, yra sumažėjęs dar apie 50 proc. pajėgumų, o gal ir daugiau, dabar tokia fazė remonto, kad belikusios kelios juostos kirsti sieną“, – BNS sakė G. Mišutis.

„Tie visi dalykai paveikė galimybes per Medininkų punktą vykti ir tiek laiko negaišti. Srautai vilkikų gana dideli“, – kalbėjo jis.

Pasak jo, vairuotojai renkasi Medininkus, nors greta yra Lavoriškių, Šalčininkų, Raigardo punktai, kur eilės žymiai mažesnės arba jų visai nėra. VSAT duomenimis, Medininkų punkte dabar tenka laukti apie 66 valandas.

G. Mišutis tikino, kad palaukimo aikštelėje yra ir dušai, ir maitinimas, tačiau tai kainuoja.

Medininkų kontrolės punkto – didžiausio Lietuvos pasienyje su Baltarusija – rekonstrukcija pradėta šiemet kovą. Darbus už daugiau nei 24 mln. eurų atlieka bendrovių „Conresta“, „Kauno tiltai“ ir „Euroelektronika“ konsorciumas – trejų metų trukmės sutartis su juo sutartis pasirašyta pernai spalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt