Eismas

2021.09.23 18:14

Automobiliu, dviračiu, paspirtuku, viešuoju transportu, o gal bėgte: kas lenktynėse Klaipėdos gatvėse finišavo pirmas?

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.23 18:14

Europos judumo savaitė ir diena be automobilio Klaipėdoje pažymėta tradicinėmis lenktynėmis: įvairiomis transporto priemonėmis studentai varžėsi, kaip ryte greičiausia ir patogiausia nuvykti į mokslus ar darbą. Nugalėjo nauja transporto priemonė.

Pusė aštuonių ryte pietinėje Klaipėdos dalyje renkasi šiųmečių lenktynių dalyviai: instruktažą išklauso bėgikas, dviratininkai, paspirtukininkas, vairuotojai ir autobusų keleiviai. Startas duotas – susirinkusieji mieste turi įveikti 8 kilometrų atstumą.

Žinios. Parlamentarams nepavyko sutarti dėl Seimo narių garantijų įstatymo projekto

Šįkart triumfavo elektrinis dviratis, miestą įveikęs per 21 minutę.

„Kai kuriose vietose yra nepatogumai ir vairuotojų mašinų kultūra irgi dar nelabai aukšta“, – sakė dviračio vairuotojas.

Elektromobilio vairuotoja, galėjusi važiuoti A juosta, finišą pasiekė antroji.

„Buvo, kurie įlenda, tada išvažiuoja vėl, tai jie nebuvo trukdis labai didelis, pora automobilių taip darė“, – sakė automobilį vairavusi Karolina.

„Pasirenka kaip greitesnę važiavimo juostą A juostą, iš esmės tai yra padaromas kelių eismo taisyklių pažeidimas“, – tikina Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika.

Kelių sekundžių skirtumu finišavo dviratis.

„Yra vietų, kur yra senesnės plytelės, trinkelės, yra tiesiog atskirta kaip dviračių takas, bet norėtųsi kažko geresnio. Pagrinde lenktyniavom su elektriniu dviračiu“, – sako įprastu dviračiu važiavęs Vytautas.

Per 23 minutes 8 kilometrus įveikė ir maršrutinis taksi, per 26 – elektrinis paspirtukas.

„Sunkiausia buvo senamiesty važiuoti, nes reikia maksimalų greitį, 25, bet neina 25 spausti, kelias ne tas, danga“, – sako paspirtukininkas Alvydas.

Daugiausia kantrybės prireikia Klaipėdą per piką įveikti automobiliu – šįkart užtruko pusvalandį.

„Buvo labai daug raudonų šviesoforų, negalėjau pro senamiestį važiuoti, tai užtruko laiko“, – teigia Deividas.

Autobuso keleivę pavedė laiku neatvykęs transportas.

„6E savo reisą praleido, išvažiavau apie 5-7 min vėliau, na ir aišku, 10-12 min vėliau ir atvažiavau, nei planuotu maršrutu, – savo įspūdžiais dalinosi autobuso keleivė.

Didžiausių plojimų sulaukė bėgikas – jis atbėgo per 42 minutes.

„Jeigu tokį modeliuoti studentą, kuris pragėrė visus pinigus, vakar atsigulė 12 ir vėluoja į paskaitas, tai būtų toks įmanomas variantas“, – smaikštavo bėgikas Viktoras.

Visi lenktynių dalyviai įžvelgė ir pliusų, ir minusų savo pasirinkta priemone ryte vykstant per Klaipėdą: paspirtukams ir dviračiams dar nėra visiškai pritaikyti takai, automobilių vairuotojams trūksta kultūros, autobusai kartais genda, o bėgioti per lietų - nedidelis malonumas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt