Eismas

2021.09.21 20:40

Brangiausias pasaulyje namelis ant ratų: ištaigingas interjeras ir garažas specialiai „Bugatti Chiron“

LRT.lt2021.09.21 20:40

Šiais laikais galima rinktis iš daugybės prabangių kelioninių priekabų, tačiau kam vilkti iš paskos namelį, kai galima vairuoti viską, ko tik gali prireikti, savyje talpinančią jachtą ant ratų? Panašu, kad būtent tokį klausimą sau uždavė bendrovė „Volkner“, pristatanti aukščiausios klasės poilsinę transporto priemonę – namelį ant ratų „Performance S“.

Įspūdingame beveik 12 metrų ilgio Vokietijos automobilių gamintojo kemperyje tilpsite ne tik jūs ir jūsų artimieji, bet ir jūsų „Bugatti Chiron“ ar į jį panašus kelių monstras.

Garažas įmontuotas kemperio bazėje tarp priekinių ir galinių ratų ir prireikus hidrauliniu būdu atsidaro. Nuspaudus mygtuką, durys pasikelia ir iš „Performance S“ šono išvažiuoja platforma lengvajam automobiliui. Pastačius ant jos automobilį, platforma įtraukiama ir durys nusileidžia. Tai suteikia galimybę prabangą mėgstantiems turistams be papildomų priekabų kartu vežtis ir savo superautomobilį. O jei tokios būtinybės nėra, išstumiama platforma gali pasitarnauti kaip lauko terasa vakariniams pasisėdėjimams.

Tačiau „Performance S“ nėra vien garažas. 2,5 metrų pločio name ant ratų akį traukia ne vienas prabangus interjero sprendimas. Svetainės zoną, dekoruotą ištaigingais kreminės spalvos apmušalais ir juodo medžio akcentais, vainikuoja prabangus U raidės formos baras ir moderniai įrengtas vonios kambarys su didžiule dušo kabina. Tuo tarpu pilnai įrengtoje virtuvėje yra viskas, prie ko esate pripratę namuose, įskaitant indukcinę viryklę, orkaitę, šaldytuvą, indaplovę ir net espreso kavos aparatą. „Oenofilai“ netgi gali pridėti vyno dėklą. Žinoma, yra ir integruota saugykla visiems svarbiausiems virtuvės rakandams.

Galinėje dalyje įrengtas pagrindinis miegamasis. Jame puikuojasi dvigulė lova ir didelė poilsio zona, kuri, panašu, gali būti transformuota į laikiną miegamąjį netikėtiems svečiams. Kad ir kurioje šios transporto priemonės dalyje būtumėte, jus visur pasieks per 355 tūkst. JAV dolerių vertės „Burmester“ garso sistemą sklindanti muzika.

Energijos syvų garsiakalbiai ir kitos komfortą užtikrinančios sistemos gauna iš 2000 W galingumo saulės kolektorių, sumontuotų ant automobilio stogo, ir 8 kWh generatoriaus. Name ant ratų taip pat sumontuotas ličio jonų akumuliatorius, kuriame kaupiama bet kokia perteklinė energija.

Kaip jau greičiausiai supratote, šis kelių milžinas nėra pigus. „Performance S“ kaina prasideda nuo 2,4 mln. JAV dolerių, tačiau ji gali šoktelėti ir iki 7,7 mln. dolerių, jei jums kažkaip pavyks į šią poilsinę transporto priemonę sutalpinti visus „Volkner“ siūlomus priedus. Tai dvigubai daugiau nei jau ir taip pakankamai kosminė „Chiron“ kaina, siekianti 3 mln. dolerių. Tad galima drąsiai teigti, kad „Performance S“ yra brangiausias pasaulyje kemperis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt