Eismas

2021.09.21 14:08

Vairuotojams kilo klausimas: ar policijos automobilis gali stovėti neįgaliojo vietoje?

Eglė Girdenytė, LRT.lt2021.09.21 14:08

Atvykus į prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelę daug klausimų nekyla, vairuotojai žino, kad neįgaliųjų vietos yra skirtos leidimą čia stovėti gavusiems negalią turintiems žmonėms. Vairuotojai negaili karčios kritikos tiems, kurie šios taisyklės nepaiso, tačiau visai neseniai vienam jų kilo klausimas, ar šio reikalavimo gali nepaisyti policijos pareigūnai?

LRT.lt portalą pasiekė laiškas, kuriame, šalia nuorodos į įrašą „Facebook“ grupėje „Reidas Vilniuje“, vairuotojas klausė, ar tikrai pareigūnams galima stovėti neįgaliųjų vietoje. Socialiniame tinkle publikuotoje nuotraukoje iš tiesų matyti, kaip tarnybinis automobilis stovi neįgaliesiems skirtoje stovėjimo vietoje. Be abejonės, toks pareigūnų sprendimas sulaukė ir internautų dėmesio. Vieni teigė, jog taip pareigūnai išreiškia nepagarbą kitiems, o kiti teisino, kad taip automobilis pastatytas, nes galbūt pareigūnai skubėjo į iškvietimą.

Taisyklės galioja visiems

Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Žilinskė informavo, kad policijos pareigūnai, kaip ir kiti eismo dalyviai, privalo vykdyti Kelių eismo taisyklių reikalavimus. Ji nurodė, kad specialiųjų transporto priemonių, tarp jų ir policijos, eismo ypatumai reglamentuoti Kelių eismo taisyklių XXIV skyriuje.

„Horizontalusis kelio ženklinimas, kai yra neįgaliojo su vežimėliu simbolis, žymi stovėjimo vietą, kurioje gali stovėti tik transporto priemonės, pažymėtos skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele. Dėl nuotraukoje užfiksuoto policijos tarnybinio automobilio komentuoti negalime, kadangi nežinome aplinkybių, nenurodyta data, vieta, laikas. Galbūt policijos pareigūnai buvo atvykę pagal iškvietimą“, – sakė D. Žilinskė.

Ji teigė, kad jei nustatoma, jog pareigūnai privalėjo laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų – nevykdė neatidėliotinų veiksmų ir pan. – jiems dėl padaryto pažeidimo, kaip ir kitiems eismo dalyviams, taikoma atsakomybė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt