Eismas

2021.09.17 09:30

Policija ir „Bolt“ specialistai tikrins elektrinių paspirtukų vairuotojus – teks pūsti į alkotesterį

LRT.lt2021.09.17 09:30

Eismo įvykių, kuriuose dalyvauja elektrinių paspirtukų vairuotojai, skaičius kasmet didėja, todėl Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai, bendradarbiaudami su vienos didžiausių pavežėjimo paslaugų platformos „Bolt“ darbuotojais, organizuos bendras prevencines priemones. Pirmoji tokia prevencinė priemonė vyks 2021 m. rugsėjo 17 d. nuo 21.00 val. iki 24.00 val. Vilniaus mieste, atsižvelgiant į elektrinių paspirtukų ir kitų transporto priemonių eismo intensyvumą. 

Kaip skelbia Kelių policijos tarnyba, šios prevencinės priemonės metu bus tikrinamas elektrinių paspirtukų vairuotojų blaivumas, taip pat ar laikomasi visų Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Tokius bendrus patikrinimus planuojama vykdyti ir ateityje.

„Eisme dalyvauja vis daugiau elektrinių paspirtukų vairuotojų, todėl reikėtų nepamiršti, kad šios transporto priemonės vairuotojai yra priskiriami ne pėstiesiems, o dviratininkams, todėl jie privalo laikytis šioms dviratėms transporto priemonėms numatytų Kelių eismo taisyklių. Ne retai pasitaiko, kai šia transporto priemone važiuoja keli asmenys, ar vežami vaikai, nepilnamečiai nedėvi saugos šalmo ir šviesą atspindinčių elementų, o per pėsčiųjų perėjas važiuojama nenulipus nuo paspirtuko, nors tai daryti draudžiama. Gana dažnai, ypač savaitgaliais, pareigūnams tenka nutraukti ir neblaivių elektrinių paspirtukų vairuotojų kelionę“, – skelbia Kelių policijos tarnyba.

Pasak Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininko Vytauto Grašio, labai džiugu, kad privatus verslas ne tik bendradarbiauja su policija, bet ir siekia prisidėti prie eismo saugumo išmaniais techniniais sprendimais. „Taip pat svarbu išskirti, kad viskas prasideda nuo kiekvieno mūsų požiūrio į eismo saugumą, todėl labai didelę reikšmę turi pėsčiųjų, dviračių, elektrinių paspirtukų vairuotojų sąmoningumas, pagarba vienas kito atžvilgiu bei atsakomybė už savo elgesį kelyje“, – sako V. Grašys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt