Eismas

2021.09.11 11:51

LRT trumpai. Kaip viešuoju miesto ir tarpmiestiniu transportu keliausime nuo pirmadienio?

LRT.lt2021.09.11 11:51

Praėjusį trečiadienį Vyriausybė nusprendė atsisakyti reikalavimo pateikti galimybių pasą tarpmiestinio susisiekimo viešajame transporte. Vis dėlto nuo rugsėjo 13 dienos tvarka griežtinama – numatyta, kad stiprinami atstumų laikymosi viešajame transporte reikalavimai, o kaukes ir toliau dėvėti privaloma.

Į saugumą žiūrės griežčiau

Bendrovės „LRG Link“ vadovas Linas Baužys informavo, kad nuo rugsėjo 13-osios keleiviai į traukinius galės patekti be galimybių paso, o papildomos patikros nebebus organizuojamos. Vis dėlto bendrovė atkreipia dėmesį, kad dėl atšaukto reikalavimo traukiniuose galios griežtesni saugumo reikalavimai, keleiviai ir toliau turės dėvėti kaukes.

„Per visą COVID-19 pandemiją užtikriname saugias keliones traukiniais, o praėjusių metų pavasarį, per patį piką, buvome vienintelis vežėjas, vykdęs tarpmiestinį susisiekimą. Be išlygų laikomės Vyriausybės nutarimų ir sutelkiame komandą, kad juos įgyvendintume. Dėsime visas pastangas, kad keleiviams ir toliau užtikrintume saugias ir sklandžias keliones“, – teigė „LTG Link“ vadovas L. Baužys.

„LTG Link“ atstovas nurodė, kad dėl kitų galimų griežtesnių saugumo reikalavimų informacija dar tikslinama – laukiama valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimų. L. Baužys pabrėžė, kad keleivių saugumas yra esminis bendrovės prioritetas, todėl ir toliau be išlygų įmonė laikysis Vyriausybės nutarimų bei reikalavimų.

Atsiras informaciniai lipdukai

Įmonės „Kautra“ rinkodaros vadovas Justinas Vadluga taip pat nurodė, kad įmonė pritaria Vyriausybės nustatomoms viruso prevencijos priemonėms ir laikysis griežtų reikalavimų, kad viruso plitimas būtų sustabdytas. Tiesa, ant autobusų atsiras lipdukai, primenantys apie būtinybę dėvėti kaukes.

„Keliaujant autobusais viskas iš esmės lieka taip pat. Buvo atšauktas planuotas galimybių paso tikrinimas tarpmiestinių reisų autobusuose, taigi nuo rugsėjo 13 dienos veikla bus vykdoma laikantis visų iki šiol įvestų viruso prevencijos reikalavimų.

Išlieka draudimas įlipti į autobusą nedėvint nosį ar burną dengiančios apsaugos priemonės. Keleiviams primename laikytis kosėjimo ar čiaudėjimo etiketo, pridengiant nosį ir burną vidine alkūnės dalimi, taip pat naudotis autobusuose įrengtais dezinfekatoriais“, – sakė J. Vadluga.

Keliaujant mieste niekas nesikeis

Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos specialistė Dovilė Marčinskaitė nurodė, kad nuo rugsėjo 13 dienos Vilniaus viešojo transporto keleiviai su pokyčiais nesusidurs – viešojo transporto paslaugą miesto ir priemiesčio viešajame transporte leidžiama teikti tiek turintiesiems galimybių pasą, tiek jo neturintiesiems.

„Keleiviams viešajame transporte ir toliau būtina dėvėti apsaugines kaukes, dezinfekuoti rankas, stotelėse ir kelionės metu rekomenduojama laikytis saugaus atstumo“, – teigė D. Marčinskaitė.

„Kauno autobusų“ direktorius Mindaugas Grigelis taip pat informavo, kad viešojo transporto keleiviams keliavimo tvarka nesikeis – viešuoju transportu gali naudotis visi gyventojai, tačiau privaloma dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt