Eismas

2021.08.19 13:29

Išaugę naujų automobilių pardavimai leido „Volkswagen“ ir „Audi“ atsigauti po pandemijos

LRT.lt2021.08.19 13:29

Pirmi septyni 2021 metų mėnesiai parodė, kad „Audi“ ir „Volkswagen“ rezultatus ypač teigiamai paveikė atsigaunanti regiono ekonomika. „Audi“ rezultatai Lietuvoje bei Latvijoje ir „Volkswagen“ lengvųjų ir komercinių automobilių pardavimai Baltijos šalyse atskleidė, kad rinka ne tik atsigavo, bet ir sparčiai augo. Palyginus su pirmaisiais septyniais praėjusių metų mėnesiais, „Volkswagen“ ir „Audi“ pardavimai išaugo 46,5 proc., o naujų užsakymų skaičius daugiau nei padvigubėjo – pasiekė 108 proc. augimą, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Rinkos atsigavimui įtakos turėjo dvi pagrindinės priežastys.

Pirma, išaugęs klientų pasitikėjimas lėmė didesnį susidomėjimą „Volkswagen“ ir „Audi“ produktais. Ypač populiarūs visureigiai – šiemet jie sudaro 55 proc. visų parduotų automobilių, kai pernai ši dalis siekė 38 procentus. Populiariausiu „Volkswagen“ modeliu tapo „Tiguan“, įkandin seka „T-Cross“ ir „T-Roc“, kurie dominuoja populiariausiame mažų visureigių segmente. Populiariausiais „Audi“ modeliais tapo Q3, Q5 ir „Q5 Sportback“, taip pat daugiau dėmesio susilaukė Q7 ir Q8. Palyginti su pirmuoju praėjusių metų pusmečiu, „Audi“ savo rinkos dalį premium segmente išaugino nuo 14,2 iki 17,2 procento.

Antra, smarkiai išaugo susidomėjimas elektromobiliais ir hibridiniais automobiliais – Lietuvoje elektromobilių rinka išaugo 93,5 procento. „Volkswagen“ pagal naujų elektromobilių pardavimus Baltijos šalyse užima beveik 28 proc. rinkos. „Volkswagen Light Commercial Vehicles“ taip pat pirmauja komercinių elektromobilių rinkoje, kur populiariausiu tapo „e-Crafter“. Dėmesys tvarumui ir augantis vairuotojų sąmoningumas lemia, kad Baltijos šalyse didėja ir hibridinių automobilių paklausa – prieš keletą mėnesių prekyboje pasirodęs naujasis „Tiguan eHybrid“ šio modelio pardavimus išaugino 20 procentų. Premium segmente parduodamų elektrinių ir hibridinių „Audi“ dalis išsiplėtė nuo 5 iki 22 procento.

„Nepaisant nestabilios situacijos tiek automobilių rinkoje, tiek visame pasaulyje, per pirmus septynis šių metų mėnesius mums pavyko pasiekti ambicingiausius tikslus, kokius sau kada nors esame išsikėlę. Matome, kad klientų pasitikėjimas grįžo ir esame dėkingi, kad jie nusprendė pasirinkti „Volkswagen“ ir „Audi“ automobilius. Tikimės, kad ši dinamika nepasikeis, nors, dėl puslaidininkių trūkumo pasaulyje sutrikus gamybai, tai gali būti sudėtinga“, – teigė „Audi“ ir „Volkswagen“ importuotojo vadovė Ilze Grase-Kibilde.

Dėl palankių elektrinio mobilumo ir skaitmenizacijos tendencijų „Volkswagen“ rinkos dalis Baltijos šalyse paaugo šešiais procentais ir dabar siekia 15,8 procento. Palyginus su pirmais septyniais 2020 metų mėnesiais, „Volkswagen“ pardavimai išaugo 43 procentais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt