Eismas

2021.08.18 23:07

Reikalavimas dėl galimybių paso tarpmiestiniuose autobusuose gali lemti maršrutų mažėjimą

Reda Gilytė, Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.18 23:07

Nuo rugsėjo 13 dienos važiuoti tarpmiestiniais autobusais bus galima tik turint galimybių pasą. Dažnai į kitus miestus pas medikus turintys vykti pagyvenę žmonės nuogąstauja, kad išsiimti galimybių pasą bus sudėtinga ir teks atsisakyti kelionių. Keleivinio transporto bendrovės tikisi, kad reikalavimas bus atšauktas, nes autobusuose nebus galimybės patikrinti pasų, kai kurių maršrutų gali išvis nelikti.

Senjorai, sergantys tam tikromis ligomis gyventojai mielai keliauja autobusais – tiek priemiestiniais, tiek ir tarpmiestiniais. Čia jiems taikomos nuolaidos net iki 80 procentų. Nuo rugsėjo 13-osios važiuojantys tarpmiestiniais autobusais privalės pateikti galimybių pasą. Lazdijų onkologinių ligonių draugijos vadovė Dalė Pupininkaitė sako, kad jau dabar aišku, jog problemų kils daug. Ypač gyvenantiems kaimuose, kur autobusai į rajono centrus važiuoja tik porą kartų per savaitę. Jei žmogus iki šiol nepasiskiepijo – jam reikia vieną dieną važiuoti testo, kitą dieną, gavus atsakymą, ieškoti, kur jį atspausdinti, o tada vykti į onkologijos centrą Vilniuje ar Kaune.

„Nereikėtų skubėti, leisti žmonėms gal palaipsniui pereiti, gal parodyti, kad esi onkologinis ligonis, nes aš kalbu jų vardu. Mes turime ir pažymėjimus. Žmogus kitas, jeigu tik pradėjo gydytis, jam visai nerūpi tas galimybių pasas, jam svarbu, kaip greičiau patekti pas specialistus“, – LRT TELEVIZIJAI tikina D. Pupininkaitė.

Prie kai kurių autobusų dabar nusidriekia nemažos eilės. Kol keleiviai sulipa, nusiperka bilietus praeina 10 ir daugiau minučių. Pasak vairuotojų, jei teks patikrinti dar ir galimybių pasus – gali ir valandos prireikti.

Žinios. Nuo rugsėjo 13 d. važiuoti tarpmiestiniais autobusais bus galima tik su galimybių pasu

Į Vilniaus autobusų stotį per dieną atvažiuoja ir išvažiuoja daugiau nei 300 priemiestinių ir tarpmiestinių autobusų. Kompanijos „Toks“ direktorius Arūnas Indrašius teigia, kad sunku suprasti, kodėl dėl galimybių paso išskirti būtent tarpmiestiniai maršrutai. Keleivių vežėjai tik pradėjo grįžti į lygį iki pandemijos, gyventojai vėl daugiau keliauja. Bet įsigaliojus naujai tvarkai dalį maršrutų gali tekti uždaryti.

„Mes neturim jokių priemonių tikrinti galimybės paso, kadangi yra išskirta, kad be galimybių paso galima važiuoti priemiestiniais autobusais. Mes važiuojam per visą Lietuvą, tai, pavyzdžiui, privažiavus maršrutu, iki Šiaulių likus 20 kilometrų ateis močiutė ir sakys, kad nori važiuoti, bet paso neturi, mes turėsime sakyti – laukit priemiestinio, jei jis iš viso yra“, – aiškina „Toks“ direktorius.

Pasak A. Indrašiaus, kalbama su Sveikatos apsaugos ministerija, planuojama teikti siūlymus, kaip nesukelti problemų keleiviams ir galbūt neskubėti su galimybių pasu tarpmiestiniuose autobusuose. Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad apie švelninimus kalbėti anksti.

„Jeigu net skiepijimosi tempas bus spartus, bet ligoninėse pildysis dar sparčiau, tai natūralu, kad apribojimai bus sunkiai išvengiami. Jeigu skiepijimosi tempas reikš ir epidemijos, ir ligoninių pildymosi sulėtėjimą, tai bus galima kalbėti apie kitus dalykus“, – teigia ministrė pirmininkė.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė pritaria premjerei – jei epideminė situacija negerės, vargu ar bus svarstoma atsisakyti galimybių paso tarpmiestiniuose autobusuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt