Eismas

2021.08.05 18:31

Nustebino tvarka Klaipėdoje: palikęs automobilį ten, kur įvažiuoti draudžiama, iškart nusižengė du kartus

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.08.05 18:31

Šiomis dienomis renginių vedėjas ir krepšinio komentatorius Karolis Tiškevičius, neleistinoje vietoje uostamiestyje pastatęs automobilį, sulaukė ne vieno, kaip galėjo tikėtis, o dviejų pranešimų apie padarytus pažeidimus. Savo transporto priemonę ten, kur įvažiuoti draudžiama, palikęs vyras sulaukė pranešimų dėl kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimo ir dėl to, kad nesumokėjo rinkliavos už stovėjimą. K. Tiškevičius stebisi, kodėl į kontrolierių akiratį pateko dėl nesumokėtos rinkliavos ten, kur net įvažiuoti negalima.

Nustebino kontrolierių reakcija

Nuostabą ir ironišką šypseną sukėlusioje situacijoje šiomis dienomis atsidūręs renginių vedėjas ir krepšinio komentatorius K. Tiškevičius pasakojo jau sumokėjęs dvi skirtas baudas, nors jaučiasi padaręs tik vieną KET pažeidimą.

„Pastačiau automobilį aikštelėje, į kurią, vadovaujantis KET taisyklėmis, negalėjau įvažiuoti. Nesiginčiju, stovėjo ženklas „Eismas draudžiamas“. Absoliučiai sutinku prisiimti atsakomybę ir sumokėti baudą už KET pažeidimą. Tik kokia logika (išskyrus pastangas pildyti miesto biudžetą absurdiškais būdais) bausti ir už nesumokėtą parkavimo mokestį? Jeigu toje aikštelėje parkuotis apskritai negalima, tai kaip ją galima traktuoti kaip mokamos aikštelės vietą?“ – asmeninėje feisbuko paskyroje rašė K. Tiškevičius.

Dviejų pranešimų apie padarytus pažeidimus vyras sulaukė šios savaitės pradžioje – rugpjūčio 2 dieną Priešpilio g. 9 palikęs savo automobilį K. Tiškevičius vėliau ant jo rado du viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ paliktus pranešimus.

K. Tiškevičius: patys pripažįsta, kad nelogiška

Pirmas pranešimas tądien buvo išrašytas kiek po dešimtos valandos. Jame pažymėta, kad vairuotojas pastatė automobilį ir paliko jį stovėti pažeisdamas KET. Po kelių valandų – 15.37 val. – paliktame pranešime pažymėta, kad vairuotojas, pastatęs automobilį, nedelsdamas nesumokėjo rinkliavos už stovėjimą, tad teks sumokėti už visos dienos stovėjimą raudonojoje zonoje, kuri yra brangiausia.

„Logika, kaip suprantu, yra tokia – parkuotis čia negalima, bet už stovėjimą susimokėti reikia“, – stebėjosi K. Tiškevičius.

Po vyro įrašu socialiniame tinkle atsirado nemažai komentarų. Kai kurie komentatoriai teigė, kad į panašią situaciją uostamiestyje taip pat jau buvo patekę.

K. Tiškevičiui klausimų sukėlė ir tai, kad toje pačioje aikštelėje automobilį palikęs bičiulis nerado pranešimo apie padarytą KET pažeidimą, o pranešime apie nesumokėtą rinkliavą minima geltonoji, o ne raudonoji zona, kaip K. Tiškevičiaus atveju.

„Baudžia už parkingą, kur ir šiaip nėra parkingo. Vienai mašinai už geltonąją zoną, kitai toje pačioje aikštelėje už 4 žingsnių – už raudonąją. Patys telefonu negali paaiškinti ir pripažįsta, kad nelogiška, bet „reikia mokėti“, – kritiką įstaigai „Klaipėdos keleivinis transportas“ žėrė pašnekovas.

Klaidų neįsivėlė – už stovėjimą reikia mokėti ir ten, kur net įvažiuoti negalima

Nors žmonėms tokia situacija atrodo sunkiai paaiškinama, „Klaipėdos keleivinis transportas“ tvirtina, kad šioje situacijoje viskas atlikta pagal galiojančią tvarką.

Įstaigos administracija, raštu pateikusi atsakymus į LRT.lt klausimus, paaiškino, kad vairuotojas rugpjūčio 2-ąją nebuvo nubaustas du kartus.

„Kontrolieriai patikrinimo metu užfiksavo galimą KET pažeidimą ir paliko informacinį pranešimą vairuotojui apie tai, kad ši informacija bus perduota nagrinėti Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui. Antras pranešimas buvo paliktas dėl nesumokėtos vietinės rinkliavos už automobilio statymą ir informuojantis apie galimybę susimokėti nustatytą rinkliavos mokestį. Asmeniui per nustatytą terminą sumokėjus nurodytą rinkliavos mokestį, administracinė atsakomybė nėra taikoma“, – dėstė „Klaipėdos keleivinio transporto“ atstovai.

Nors K. Tiškevičius stebėjosi sulaukęs pranešimo apie nesumokėtą rinkliavą už stovėjimą, kur net įvažiuoti negalima ir nebuvo dėl mokamo stovėjimo toje vietoje įspėjančio ženklo, kontrolierių aiškinimu, ten vis tiek renkama rinkliava už stovėjimą.

„Aikštė, esanti šalia Priešpilio g. 9, patenka į raudonąją mokamo automobilių stovėjimo zoną. Apie mokamą automobilių stovėjimą Klaipėdos miesto centrinėje dalyje informuoja prie visų įvažiavimų į mokamą automobilių stovėjimo zoną stovintys KET ženklai su papildomomis lentelėmis. Ženklai informuoja, kad įvažiuojama į mokamo stovėjimo zoną ir stovėjimas visoje zonoje mokamas, išskyrus tas vietas, kur atitinkamais ženklais pažymėtas nemokamas stovėjimas. Mokamo stovėjimo zonos pabaigą taip pat žymi atitinkamas KET ženklas“, – rašoma įstaigos atsakyme.

Sprendimą dėl bičiulio pakoreguos

Įstaigos administracija taip pat tvirtina, kad ne tik K. Tiškevičius, bet ir jo draugas turėjo sulaukti dviejų pranešimų: vieno – dėl KET pažeidimo, kito – dėl nesumokėtos rinkliavos.

Be to, atrodo, kad pašnekovo bičiuliui teks sumokėti rinkliavą už stovėjimą ne geltonojoje, o raudonojoje zonoje, mat kontrolieriai, rengę pranešimą, apsiriko.

„Išanalizavome rugpjūčio 2 dieną išrašytus pranešimus automobiliams, stovėjusiems adresu Priešpilio g. 9, ir nustatėme, kad buvo užfiksuoti du automobiliai ir jų abiejų vairuotojams buvo palikta po du pranešimus (vienas, informuojantis apie galimybę susimokėti nustatytą rinkliavos mokestį, ir kitas, informuojantis, kad buvo užfiksuotas KET pažeidimas). Taip pat buvo nustatyta, kad išrašant vieną pranešimą buvo padaryta techninė fiksavimo klaida ir pranešime nurodyta ne raudonoji zona, o šalia esanti geltonoji zona+. Sprendimai dėl nustatytų zonų neatitikimo papildomai bus priimti artimiausiu metu“, – paaiškino „Klaipėdos keleivinis transportas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.