Eismas

2021.08.04 14:08

Švaros ekspertas pataria, ką daryti, kad automobilis būtų švarus visos vasaros metu

LRT.lt2021.08.04 14:08

Vasarą kaitinant saulei, automobilių priežiūra atrodo reikalauja mažiau pastangų nei rudenį, kai kiekvienas pasivažinėjimas kėbulą nutaško purvu. Tačiau šiltuoju metų laiku vairuotojai susiduria su kitomis problemomis – vabzdžių dėmėmis, dulkėmis, lipniu medžių sakų sluoksniu ir automobilio spalvą akimirksniu pakeičiančiu žiedadulkių debesiu, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

„Automobilio švara bet kuriuo metų laiku rūpintis reikia vienodu dažnumu. Nėra skirtumo – tai žiema ar vasara. Jei žiemą vairuotojus vargina purvo ir druskos dėmės ant automobilio kėbulo, vasarą susiduriama su vabzdžių, medžių sakų, žiedadulkių ar dulkių apnašomis, todėl automobilį ištisus metus rekomenduojame plauti bent 1–2 kartus per savaitę“, – sako „Švaros brolių“ automobilių švaros centrų tinklo vadovas Algirdas Plečkaitis.

Pagrindinės automobilio plovimo taisyklės

Jeigu nuspręstumėte vasarą automobilį plauti patys, A. Plečkaitis sako, jog svarbiausia prieš plovimą tinkamai atvėsinti automobilio kėbulą.

„Automobilio plovimui naudojami įvairūs plovikliai ar šampūnai, kurių sudėtyje yra šarminių arba rūgštinių medžiagų. Ant karšto paviršiaus užpurškus ploviklio, vanduo labai greitai išgaruoja ir dažų paviršiuje lieka itin didelė šarmo arba rūgšties koncentracija. Šių medžiagų sąlytis su įkaitusiu dažų sluoksniu gali padaryti nepataisomą žalą automobilio kėbului.

„Taigi nepulkite iš karto kėbulo trinti su šluostėmis ir kempinėmis. Pirmiausia pastatytykite automobilį pavėsyje arba atvėsinkite jį vėsaus vandens srove. Plovimui rinkitės minkštintą vandenį, kad išvengtumėte kalkių dėmių“, – pažymi A. Plečkaitis.

Jo teigimu, sudžiūvusį purvą, kuris nepasišalina su vandens srove, valyti reikia tik gerai jį sudrėkinus ir net keliais etapais – pirmiausia sudrėkinant, palaukiant, kol drėgmė pasieks gilesnius dėmės sluoksnius, o tuomet į pagalbą pasitelkiama specialią šluostę ar kempinę.

„Automobilio kėbulo plovimui nereikėtų rinktis senų drabužių ar indų kempinių, nes tik specialios korėtos kempinės arba mikropluošto šluostės tinkamai absorbuoja purvą ir nepažeidžia kėbulo dažų. Tuo metu buityje naudojamos kempinės ar šluostės perneša purvo daleles ir valomą paviršių gali subraižyti “, – teigia automobilių švaros centrų tinklo vadovas.

Ekspertas primena, kad automobilį galima plauti tik specialiai pritaikytose vietose, kuriose yra užtikrinamas nešvaraus vandens surinkimas ir utilizavimas. Kitu atveju teršiama gamta ir galima užsitraukti net administracinę atsakomybę.

Pašalinti įsisenėjusias vabzdžių žymes padės kantrybė ir nuoseklumas

Specialistas pažymi, kad tai, kaip efektyviai pavyks susidoroti su vabzdžių, sakų ar žiedadulkių apnašomis, priklauso nuo automobilio plovimo dažnumo.

„Kuo ilgiau delsiama pašalinti dėmę nuo automobilio kėbulo, tuo sunkiau išvalyti nešvarumus. Vasarą tamsių automobilių kėbulo dažų sluoksnis įkaista iki 70–80 laipsnių, todėl apnašas tenka kone gremžti. Mano patarimas – apsišarvuokite kantrybe ir nusiteikite, kad iš pirmo karto visiškai išvalyti dėmių nepavyks“, – teigia A. Plečkaitis.

Jei po ilgos kelionės ant automobilio kėbulo matoma daug nešvarumų, rekomenduojama iš karto jį nuplauti ir sudrėkinti didžiausias dėmes. Jei dėmės nenusivalo iš karto, jaudintis nereikėtų – apnašos natūraliai išnyks po kelių plovimų.

„Kai automobilio švara rūpinamasi nepakankamai, dėmės gali pakeisti kėbulo lako struktūrą ir spalvą. Nepašalinus jų laiku, norint atnaujinti automobilio kėbulą gali prireikti poliravimo ar net perdažymo, todėl labai svarbu automobilio švara rūpintis ir automobilį apžiūrėti po kiekvienos tolimesnės kelionės“, – pažymi A. Plečkaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.