Eismas

2021.08.02 09:00

Kantrybės dar reikės: Kaune darbai prasideda ir likusioje rekonstruojamos Vilniaus gatvės dalyje

ELTA2021.08.02 09:00

Prieš pusę mėnesio pradėję kapitalinį Vilniaus gatvės remontą, atkarpoje nuo Rotušės aikštės iki Birštono gatvės, remontininkai jau nuėmė grindinio dangą ir pradėjo požeminių komunikacijų rekonstrukciją.

Pasak miesto savivaldybės pranešimo, kaip ir buvo planuota, nuo šio pirmadienio veiksmas persikels į kitą atnaujinamos susisiekimo arterijos dalį, besitęsiančią iki pat Laisvės alėjos. Dėl gyventojų saugumo ši Vilniaus gatvės atkarpa taip pat bus laikinai uždaryta bent iki Kalėdų.

„Kantrybe teks apsišarvuoti likusios Vilniaus gatvės dalies gyventojams ir verslininkams. Čia bus kasamos gilios tranšėjos, galinčios siekti iki 4 metrų, todėl joks eismas nebus įmanomas. Kapitalinis remontas prasidėjo sklandžiai ir viskas vyksta pagal planą. Rangovų atliekamus darbus prižiūri archeologai“, – sakė Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

MB „Praeities tyrimų instituto“ direktoriaus Simono Sprindžio teigimu, pirmasis archeologinių tyrimų etapas artėja link pabaigos. Tolesni darbai taip pat bus vykdomi bendradarbiaujant su rangovais. „Svarbu paminėti, jog net ir aptikus archeologinių vertybių, gatvės kapitalinio remonto darbai nebus stabdomi ar neįmanomi. Net jei archeologams ir reikėtų detaliau ištyrinėti vieną ar kitą vietą, rangovas savo darbus tuo metu galėtų vykdyti šalia“, – patikino S. Sprindys.

Savivaldybės pranešime pabrėžiama, kad jos įsteigta bendrovė „Kauno vandenys“ dar šiais metais planuoja Vilniaus gatvėje iš pagrindų atnaujinti giliai po žeme esančius nusidėvėjusius centralizuotus vandentiekio ir nuotekų tinklus. Taip pat bus atskirta mišri nuotekų surinkimo sistema, kuri pagerins bendrą situaciją mieste. Kol vyks Vilniaus gatvės kapitalinis remontas, statybvietėje taip pat darbuosis bendrovės „Kauno energija“, ESO ir „Kauno gatvių apšvietimas“. Tik atlikus darbus po žeme, bus atnaujintas grindinys.

Vieną seniausių Kauno miesto pėsčiųjų gatvių papuoš atnaujinti šviestuvai ir kiti mažosios architektūros elementai. Visus darbus planuojama užbaigti iki kitų metų vasaros.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.