Eismas

2021.08.01 12:12

Žadant apmokestinti taršias transporto priemones, dalis automobilių rinkos ekspertų mato spragų

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.08.01 12:12

Aplinkos ministerijai žadant apmokestinti taršias transporto priemones, dalis automobilių rinkos ekspertų mato tokio pasiūlymo spragų.

Žurnalo „AutoBild Lietuva“ redaktoriaus Vitoldo Miliaus teigimu, numatytas pernelyg ilgas pereinamasis laikotarpis, per kurį gali reikšmingai pasikeisti požiūris į taršius automobilius. Tačiau, anot V. Miliaus, tai – geriausias iki šiol svarstytas politikų siūlymas.

„Iki šiol esantis mokestis yra tik registracijos mokestis, tad jis visiškai niekaip neveikia automobilio pasirinkimo, degalų rūšies, švarumo link ar logikos link. Dabartinis kasmetinis mokestis dalį žmonių morališkai nukreiptų link švaresnio automobilio“, – LRT RADIJUI sako V. Milius.

Automobiliais prekiaujančio verslininko Lauryno Boguševičiaus teigimu, šis mokestis skaudžiai palies mažiausias pajamas gaunančias ir regionuose gyvenančias šeimas. Todėl, pasak L. Boguševičiaus, reikėtų svarstyti galimas paramos priemones.

„Tai gal kažkokią dalį skirkime, kad padėtume toms šeimoms pereiti į kažkokį mažiau taršų automobilį. Aš suprantu, kad viešasis transportas skamba kaip labai graži idėja, o autobuse stotelėse važinės kas tris minutes kaip Londone – to tikrai neatsitiks.

Bet pabandykite įsivaizduoti šeimą, kuri gyvena kokia nors kaime, artimiausia parduotuvė už 15 km., tai kaip jiems nuvažiuoti iki tos parduotuvės su viešuoju transportu“, – teigia Automobiliais prekiaujančios įmonės vadovas Laurynas Boguševičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.