Eismas

2021.07.30 14:29

Svarbus pranešimas vilniečiams: dėl asfaltavimo darbų Šaltkalvių g. prašoma patraukti automobilius

LRT.lt2021.07.30 14:29

Sostinės kelių priežiūra besirūpinanti įmonė „Grinda“ prašo rugpjūčio 2–7 d. nuo 7 iki 17 val. nestatyti automobilių Šaltkalvių gatvėje ir jos prieigose, bus vykdomi gatvės asfaltavimo darbai.

Įmonė automobilius statyti rekomenduoja Darbininkų, Brolių, Garvežių, Vyšnių, Prūsų, Kapsų gatvėse bei praneša, kad Šaltkalvių gatvė – viena pirmųjų Naujininkų gatvių, kurios yra pritaikomos visiems eismo dalyviams.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbtame įraše įmonės atstovai nurodo, kad gatvių humanizavimas (pritaikymas žmonėms, o ne automobiliams) – naujasis Vilniaus gatvių pertvarkos standartas.

„Keičiami gatvės parametrai: gatvės važiuojamoji dalis siaurinama iki normatyvinio pločio, gatvėje formuojamos saugumo salelės (trumpinant perėjas), šonuose – įrengiami susiaurinimai saugiam automobilių parkavimui. Ir visa tai – kad judėjimas Vilniaus gatvėmis būtų saugus ir darnus, nes gatvės – tai ne tik važiuojamoji, automobiliams skirta gatvės dalis. Gatvės – tai ir šaligatviai, ir dviračių takai, ir apšvietimas, ir želdynai, ir dar daug daug dalykų“, – rašoma „Grindos“ pranešime.

Įmonė taip pat nurodo, kad „darbai gana sudėtingi: pakeista gatvės važiuojamosios dalies konfigūracija (susiaurėjimai, išplatėjimai, saugumo salelės ir iškiliosios sankryžos) reikalauja daug didesnio dėmesio, nei tiesaus, tarkim, Eišiškių plento asfaltavimas. Kur dar kiti būtinieji technologiniai niuansai – apatinis asfalto sluoksnis, viršutinis asfalto sluosnis, lietaus nuotekų surinkimo grotelės, kanalizacijos šuliniai, iškiliosios perėjos“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.