Eismas

2021.07.30 11:53

„Audi“ pirmą pusmetį fiksavo rekordinius pardavimus

ELTA2021.07.30 11:53

Vokietijos automobilių gamintoja „Audi“ penktadienį paskelbė apie rekordinius pirmo pusmečio pardavimus, tačiau įspėjo, kad antrąją metų pusę gali paveikti puslaidininkių tiekimo trukdžiai ir padidėjusios žaliavų kainos.

„Volkswagen“ valdoma gamintoja nurodė, kad per pirmus šešis šių metų mėnesius pristatė 982 tūkst. automobilių, ar 43 proc. daugiau nei analogišku ankstesnių metų laikotarpiu, už 29,2 mlrd. eurų. Pelnas prieš mokesčius siekė 3,875 mlrd. eurų.

Vyriausiasis finansų pareigūnas Juergenas Rittersbergeris iš Ingolštatate esančios bendrovės būstinės teigė, kad, nors jis išlieka optimistiškai nusiteikęs dėl antrosios metų pusės, nesitikėjo, kad pirmo pusmečio rezultatai bus tokie geri.

„Audi“ taip pat nurodė, kad pelno marža nuo apyvartos pasiekė 10,7 proc. ir priartėjo prie užsibrėžto tikslo. Bendrovė tai susiejo su stipriais pardavimų rodikliais. J. Rittersbergeris teigė, kad atitinkamas rodiklis šiemet svyruos nuo 7 iki 9 proc.

Sumažėjo bendrovės turimos puslaidininkių atsargos ir rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais gali tekti laikinai stabdyti gamybą, prognozavo vyriausiasis finansų pareigūnas. Tai reiškia, kad bendrovei nepavyks kompensuoti visų per pirmą pusmetį patirtų gamybos nuostolių.

„Antroje pusėje nebematysime teigiamo žaliavų tiekimo užsitikrinimo poveikio“, – teigė J. Rittersbergeris, apibūdindamas situaciją kaip „sudėtingą“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.