Eismas

2021.07.23 18:00

Pakrikštytas naujasis „Smiltynės perkėlos“ keltas: klaipėdiečių pagamintas laivas padės spręsti spūsčių problemą

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.07.23 18:00

Penktadienį uostamiestyje iškilmingos ceremonijos metu pakrikštytas naujasis bendrovės „Smiltynės pekėla“ keltas. Jam suteiktas Klaipėdos vardas, o laivo krikštamote tapo Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė. Naujasis keltas uostamiestyje esančioje laivų statykloje pastatytas vos daugiau nei per metus.

Gyventojus iš Klaipėdos iš Kuršių neriją jau šią vasarą pradės plukdyti naujutėlaitis, dar dažais kvepiantis bendrovės „Smiltynės perkėla“ keltas.

Penktadienį iškilmingos ceremonijos metu laivas buvo pakrikštytas ir jam suteiktas vardas Klaipėda.

Naujas, modernus ir aukštus aplinkosauginius reikalavimus atitinkantis keltas per kiek daugiau nei metus pastatytas „Vakarų Baltijos laivų statykloje“ Klaipėdoje.

„15 mėnesių truko laivo statyba. Mums teko panaudoti 90 tūkst. darbuotojų darbo valandų tam, kad šitas keltas būtų pastatytas“, – teigė „Vakarų laivų gamyklos“ įmonių grupės generalinis direktorius Arnoldas Šileika.

Jis taip pat neslėpė, kad įmonių grupė didžiuojasi šiuo darbu, kuris netrukus turėtų būti įrašytas į Lietuvos laivų registrą ir įeis į Lietuvos laivų istoriją.

„Didžiuojamės ir tuo, kad mes laimėjome šio kelto statybos konkursą. Tuo mes patenkinome savo, kaip laivų statytojų profesionalų ambicijas, kad keltas Klaipėdai būtų pastatytas Klaipėdoje, pas mus dirbančių klaipėdiečių“, – dėstė A. Šileika.

Laivo krikštynose taip pat dalyvavo ir premjerė Ingrida Šimonytė. Ministrė pirmininkė teigė, kad didžiuojasi įmonėmis, kurios Lietuvoje kuria dalykus, kurių gali pavydėti kiti.

„Labai džiugu, kad šitas keltas, kuris atitinka aukščiausius aplinkosaugos ir saugumo reikalavimus, nes manau, kad tai yra labai svarbu, kai visa Europa, visa Europos Sąjunga, visos didžiosios valstybės, suvokdamos, kokiomis pasekmėmis mums gresia klimato kaita ir nesibaigiantys potyviniai, uraganai, temperatūros ekstremumai visa tai geriausia rodo. Todėl kiekvienas sprendimas, kiekvienas naujas projektas, daiktas, dalykas, kuris priartina mus prie geresnio klimato tausojimo, geresnės CO2 emisijos rodiklio yra svarbus žingsnis pirmyn“, – sakė I. Šimonytė.

Premjerė dėkojo visiems, kurie prisidėjo statant laivą ir linkėjo kelto vairininkams sėkmės bei visuomet palankaus vėjo.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis pastebėjo, kad naujasis keltas yra svarbus žingsnis ne tik Klaipėdai, bet ir visai Lietuvai.

„Pirma, tai įmonė „Smiltybės perkėla“ plečia savo parką. Vasarą, kai visi keliasi pirmyn ir atgal, kad nebūtų kamščių. Tai yra modernus laivas, naujas, pritaikytas žmonėms su individualiais poreikiais, jis talpina ir daugiau autobusų, kas yra labai svarbu, jeigu keliasi daug turistų grupių. Kitas dalykas – aš tikrai labai nuoširdžiai džiaugiuosi, kad laivas yra pagamintas ne kažkur, o Klaipėdoje. Lietuva yra laivus gaminanti šalis. Ir viena iš nedaugelio laivus gaminančių šalių“, – akcentavo M. Skuodis.

Kelto krikštamote tapusi Lietuvos jūrų muziejaus vadovė O. Žalienė naujam keltui linkėjo susikalbančios, draugiškos, labai organizuotos įgulos, draugiškų ir be vėjo marių bei laimingų keleivių gausos.

Bendrovės „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Mindaugas Čiakas teigė, kad naujasis keltas atneš daugiau patogumo keliaujantiems iš Klaipėdos į Kuršių neriją ir atgal – keltas bus tylesnis, greitesnis, turėtų sutrumpėti neretai vasarą prie perkėlos nutįstančios automobilių eilės.

„Keltas gali perkelti iki 40 automobilių ir 600 keleivių. Jeigu keltas dirbs tik keleiviniu režimu, jis talpins iki 1 tūkst. keleivių“, – sakė M. Čiakas.

„Smiltynės perkėlos“ generalinis direktorius neslėpė, kad įmonės strateginiuose planuose yra numatytos ir dar vieno kelto statybos.

Naujasis keltas yra varomas dyzelinu, tačiau akcentuojama, kad laivo dyzelinės jėgainės atitinka aukščiausius gamtosauginius reikalavimus, tačiau neatmetama, kad ateityje galėtų būti statomas elektrinis keltas.

Šiuo metu iš viso „Smiltynės perkėla“ eksploatuoja 4 keltus – „Neringa“, „Baltija“, „Žalgiris“ ir „Nida“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.