Eismas

2021.07.25 13:01

Remonto sulauks ir Laisvės alėjos pradžia: baigiamas projektas, tikimasi sutvarkyti iki 2023 m.

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.07.25 13:01

Kelerius metus vykusi Laisvės alėjos rekonstrukcija nepalietė pačios šios vietos pradžios – ten iki šiol išlikęs senasis gatvės vaizdas. Tačiau taip bus neilgai – Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis teigia, kad jau baigiamas projektas ir likusią alėjos atkarpą pavyks rekonstruoti iki 2023 metų.

„Mums tai norėtųsi, kad visas miestas atrodytų taip, kaip šiandien atrodo Laisvės alėja: visi namai sutvarkyti, padažyti“, – po susitikimo su premjere Ingrida Šimonyte žurnalistams sakė Kauno miesto meras V. Matijošaitis.

Tačiau tokia alėja – ne visa. Sutvarkyta dalis yra nuo Nepriklausomybės aikštės iki E. Ožeškienės ir Vilniaus gatvių. Atkarpos kitoje pusėje – nuo Laisvės alėjos pradžios iki minėtos aikštės – rekonstrukcija nepalietė, o ir būsimais darbais dar nedvelkia.

Čia yra ir važiuojamoji dalis, ir vietų automobiliams stovėti, tačiau, peržengę Vytauto prospektą, atsiduriame erdvėje, kuri vizualiai turėtų atrodyti analogiškai su likusia alėja, bet išvaizda – visai kita.

Čia yra ir liepų, ir suoliukų, deja, suoliukai apsamanoję, o atsisėsti būtų pavojinga: dalis, atrodo, netrukus sulūš, daliai jau trūksta vienos kitos lentos. Nors čia plytelės tvarkingos, tačiau šone, greta važiuojamosios dalies, jos yra išklypusios, iškilusios. Dėmesio senokai gavo ir asfaltas, kuriuo čia darda kauniečių automobiliai.

Kovą Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Inga Bendokienė, komentuodama apie planuojamus gatvių tvarkymo darbus mieste, LRT.lt sakė, kad Laisvės alėjos nuo Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios, vadinamojo Kauno soboro, iki pat jos pradžios kol kas neplanuojama tvarkyti.

Šią vasarą darbininkai turi sutvarkyti defektus, kurių pasirodė jau rekonstruotoje dalyje, pavyzdžiui, įskilo granito plytelės, kai kur buvo nepatvarios atsijos.

Liepą Kauno meras V. Matijošaitis LRT.lt tikino, kad Laisvės alėjos dalis bus tvarkoma, dabar baigiamas projektavimas.

„Kada buvo užsakytas Laisvės alėjos ir jos aplinkinių gatvių projektavimas, tai net ir Muzikinio teatro sodelis ir S. Daukanto gatvė neturėjo projekto. Tai mes šiuos projektus spėjom pasidaryti ir ten (Laisvės alėjoje – LRT.lt) to tikrai nepaliksiu“, – sakė V. Matijošaitis.

Pasak jo, pirminis Laisvės alėjos rekonstrukcijos projektas buvo paruoštas dar prieš tampant jam meru 2015 m. Vėliau ne viską pavyko sužiūrėti, kad vienur ar kitur trūksta projekto. Nors, V. Matijošaičio teigimu, statybinių kompanijų pajėgumai, ypač Kauno, yra riboti, tačiau tikimasi, kad visa Laisvės alėja bus sutvarkyta iki 2023 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.