Eismas

2021.07.22 11:17

Pasikeitė kelto bei kelionių autobusu Neringoje kainos – mokėti tenka daugiau

Viltė Norvydaitė, LRT.lt2021.07.22 11:17

Norintiems persikelti keltu į Smiltynę bei keliauti autobusu Kuršių nerijoje šią vasarą teks pakloti daugiau pinigų. Kelto bilietų kainos kilo nuo vasaros pradžios, tačiau Neringos savivaldybės taryba nuo liepos 1 dienos nusprendė pakeisti ir Kuršių nerijoje kursuojančių autobusų bilietų kainas.

Nuo liepos 1 dienos autobuso bilietai iš Smiltynės į Nidą kainuoja nebe 4, o 5 eurus, iš Smiltynės į Preilą nebe 3,30 Eur, o 4 eurus, iš Smiltynės į Pervalką nuvažiuosite nebe už 2,60 Eur, o už 3,50 Eur, į Juodkrantę iš Smiltynės nuvyksite nebe už 1,40 Eur, o už 2 eurus. Visus naujus tarifus galite rasti Neringos savivaldybės interneto svetainėje.

Pasak Neringos savivaldybės atstovės spaudai Linos Pusvaškytės, žmonių srautai Kuršių nerijoje, palyginus pastaruosius kelerius metus su šiais, išlieka labai panašūs, tad kainos kilo ne dėl įprastai vasarą esančios didesnės apkrovos.

„Neringos savivaldybės taryba gegužės 20 d. posėdyje nusprendė patenkinti vežėjo E. Zinkevičiaus IĮ prašymą padidinti keleivių vežimo vietinio susisiekimo autobusų maršrutu Nida-Smiltynė tarifą ir birželio 23 dienos Tarybos posėdyje buvo patvirtintos naujos bilietų kainos“, – naujienų portalui LRT.lt aiškina L. Pusvaškytė.

Pasak jos, priimant sprendimą buvo atsižvelgta į tai, kad vežėjas karantino metu dėl sumažėjusio keleivių srauto dirbo nuostolingai, tačiau investavo į naujų autobusų įsigijimą ir taip pagerino teikiamų paslaugų kokybę.

Paklausus, ar Neringos savivaldybė kainas ketina sumažinti pasibaigus vasaros sezonui, konkretaus atsakymo sulaukta nebuvo.

„Šiuos kainų tarifus savivaldybės taryba peržiūri ne rečiau kaip kartą per metus, atsižvelgiant į vežimo sąnaudų, gautų pajamų pokyčius, tad pasikeitus aplinkybėms, turinčioms įtakos autobusų bilietų kainai – pakitus kuro kainoms ar vežėjui pateikus motyvuotą prašymą – taryba gali priimti sprendimą keisti autobuso bilietų kainą“, – teigia L. Pusvaškytė.

Daugiau šią vasarą reikia mokėti ir už persikėlimą keltu į Smiltynę. Nuo birželio 1 d. pėsčiajam ar keleiviui su dviračiu bilietas kainuoja dešimt centų brangiau – 1,1 Eur. Persikėlimas lengvuoju automobiliu kainuoja 13 eurų, o mopedu, motociklu – 5,2 Eur.

Pasak „Smiltynės perkėlos“ pardavimų ir klientų aptarnavimo direktoriaus Dariaus Undžio, žmonių srautai įtakos kelto bilietų kainai neturi, o ir kainos nekeičia žmonių, norinčių persikelti į Smiltynę, srautų.

„Drastiško žmonių srautų didėjimo ar mažėjimo nepastebime. Nežymus kainų padidinimas tam įtakos tikrai neturi. Didžiausią įtaką daro oro sąlygos, Kuršių nerijoje vykstantys renginiai bei judėjimo apribojimai“, – teigia D. Undžys.

Anot jo, kainos yra perskaičiuojamos pagal patvirtintą metodiką ir tvirtinamos kiekvienais metais Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.