Eismas

2021.07.21 19:21

Kritika naujajai motociklo teisių gavimo tvarkai – 6 valandos yra per trumpas laikas įgyti pakankamai patirties

Giedrius Vitkauskas, Dainius Daukša, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.07.21 19:21

Paaiškėjo, kokiomis sąlygomis turintys B kategoriją galės vairuoti lengvuosius motociklus – užteks 6 valandų praktinio vairavimo pamokų mokykloje. Instruktoriai sako, kad ne visi gebės per tokį trumpą laiką įgyti pakankamai patirties, todėl perspėja dėl skaudžių pasekmių. Be to, tai gali atsieiti iki poros šimtų eurų, nes teks susimokėti ne tik už pamokas, bet ir naują vairuotojo pažymėjimą bei pasitikrinti sveikatą.

Kauniečiui Mantui Eidininkui liko tik išlaikyti vairavimo egzaminus ir gaus teisę vairuoti motociklą. Prieš tai teko įveikti ir teorijos egzaminus. Tačiau jau nuo rugpjūčio norintys sėsti už mažo galingumo motociklo tą galės padaryti paprasčiau. Tereikės su instruktoriumi mokykloje 6 valandas pasimokyti praktinio vairavimo.

Žinios. Norintiems vairuoti motociklą užteks B kategorijos ir 6 valandų praktinio vairavimo pamokų mokykloje

„Šita lengvata bus taikoma asmenims, turintiems dvejų metų B kategorijos vairavimo stažą ir sulaukusiems ne mažiau kaip 24 metų. Tai asmuo turės realios dalyvavimo eisme patirties, supras kaip vyksta eismas“, – sako Transporto saugos administracijos skyriaus vedėjas Virginijus Čiškauskas.

Tačiau mediciną studijuojantis kaunietis tikras – prieš sėdant ant motociklo būtina pasigilinti į techninius niuansus, o ir vairuoti jį nėra tas pats, kaip automobilį.

„Gali būti taip, kad padidės avaringumas keliuose. Aišku, silpnesnis motociklas, 125 kubinių centimetrų, bet manau, kad turėtų būti tada daugiau bent jau tų pravažiavimų“, – svarsto kaunietis.

„Kiekvienas dalyvauti eisme turėtų būti sąmoningas ir prisiimti atsakomybę už tą dalyvavimą eisme. Bet vėlgi, nemažą vaidmenį šioje vietoje vaidins vairavimo mokyklų instruktoriai ir jų teikiama konsultacija ir mokymas potencialiems motociklų vairuotojams“, – pabrėžia Transporto saugos administracijos skyriaus vedėjas Virginijus Čiškauskas.

Tačiau pagal patvirtiną tvarką būsimasis motociklo vairuotojas pats galės nuspręsti – reikia papildomų užsiėmimų ar ne. Vairavimo instruktoriai galės tik patarti.

„Jeigu yra žmonės, kurie turėjo praktikos ir iš anksčiau galbūt turėjo sporto, kažkokių užsiėmimų, jiems galbūt valandų ir užtenka. Tai vairavimo mokykla nežada daryti kažkokių barjerų, o tiesiog padėti, jeigu reikės, ir toliau patobulėti“, – nurodo „ARV-Auto“ vairavimo mokyklos instruktorius Edvardas Vanagas.

Paskutinė užsiėmimų valanda bus filmuojama, tačiau net ir neturintis pakankamų įgūdžių, mokymų galės netęsti. Mokykla apie atliktą praktinį vairavimą informuos „Regitrą“, kuri išduos naują vairuotojo pažymėjimą. Dar reikės pasirūpinti ir medicinine pažyma. Todėl, skaičiuojama, kad gauti teisę vairuoti lengvuosius motociklus gali kainuoti iki kelių šimtų eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.